Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ «Սիոնիստական ռեժիմը չի լինելու Ադրբեջանի կամ որեւէ մահմեդական երկրի բարեկամը»:
Ինչպես հաղորդում է IRNA-ն՝ Ռաիսին նշել է, որ այս մասին ավելի վաղ ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւին։
«Իրավիճակը Գազայի հատվածում տարածաշրջանի բոլոր երկրներին մատնացույց է անում, որ Ամերիկան եւ Արեւմուտքը չեն համակրում տարածաշրջանի երկրներին, այլ միայն հետապնդում են իրենց ռասիստական շահերը»,- հավելել է Իրանի նախագահը։

“Zionist regime will not be Azerbaijan’s friend,” Iranian president says - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Iranian President Ebrahim Raisi said at a meeting with Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov that "the Zionist regime will not be a friend of Azerbaijan or any Muslim country.”
According to IRNA, Raisi said that he had earlier told Azerbaijani President Ilham Aliyev about this.
“The situation in the Gaza Strip today is a sign for all countries in the region to see that the United States and the West do not sympathize with them but only pursue their racist interests in the region,” the Iranian president added.