Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ «Սիոնիստական ռեժիմը չի լինելու Ադրբեջանի կամ որեւէ մահմեդական երկրի բարեկամը»:
Ինչպես հաղորդում է IRNA-ն՝ Ռաիսին նշել է, որ այս մասին ավելի վաղ ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւին։
«Իրավիճակը Գազայի հատվածում տարածաշրջանի բոլոր երկրներին մատնացույց է անում, որ Ամերիկան եւ Արեւմուտքը չեն համակրում տարածաշրջանի երկրներին, այլ միայն հետապնդում են իրենց ռասիստական շահերը»,- հավելել է Իրանի նախագահը։

«Сионистский режим не будет другом Азербайджана», заявил президент Ирана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Ирана Эбрахим Раиси заявил на на встрече с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым, что «сионистский режим не будет другом ни Азербайджана, ни другом какой-либо мусульманской страны».
Как сообщает IRNA, Раиси заметил, что ранее он говорил об этом президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
«Ситуация в секторе Газа сегодня является знаком для всех стран региона, чтобы они увидели, что Америка и Запад не симпатизируют странам региона, а лишь преследуют свои расистские интересы в регионе», - добавил президент Ирана.