Փաշինյանն ու Բոնոն քննարկել են Գրանադայի հանդիպման արդյունքները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ավագ խորհրդական Լուիս Բոնոն այսօր քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը՝ կարեւորելով դրա շարունակականությունը:
Կառավարությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Գրանադայում տեղի ունեցած Հայաստանի վարչապետի, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի եւ Եվրոպական խորհրդի նախագահի քառակողմ հանդիպման շուրջ:
«Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտման քաղաքականության հետեւանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետեւանքով առկա հումանիտար իրավիճակին եւ մարտահրավերների լուծման քայլերին վերաբերող հարցեր»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и старший советник Госдепартамента США по переговорам на Кавказе Луис Боно обсудили сегодня процесс нормализации армяно-азербайджанских отношений, подчеркнув важность обеспечения его непрерывности.
Пресс-служба правительства сообщила, что на встрече состоялся обмен мнениями об итогах четырехсторонней встречи премьер-министра Армении, президента Франции, канцлера Германии и президента Европейского совета в Гранаде.
«В результате проводимой Азербайджаном политики этнической чистки в Нагорном Карабахе были обсуждены вопросы, связанные с гуманитарной ситуацией и шагами по решению возникших проблем», - говорится в сообщении.