Փաշինյանն ու Բոնոն քննարկել են Գրանադայի հանդիպման արդյունքները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ավագ խորհրդական Լուիս Բոնոն այսօր քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը՝ կարեւորելով դրա շարունակականությունը:
Կառավարությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Գրանադայում տեղի ունեցած Հայաստանի վարչապետի, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի եւ Եվրոպական խորհրդի նախագահի քառակողմ հանդիպման շուրջ:
«Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտման քաղաքականության հետեւանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետեւանքով առկա հումանիտար իրավիճակին եւ մարտահրավերների լուծման քայլերին վերաբերող հարցեր»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Senior Adviser of the US State Department for Caucasian Negotiations Louis Bono discussed today the process of normalization of Armenia-Azerbaijan relations.
The government’s press office reports that at the meeting the sides exchanged ideas on quadrilateral meeting of the Armenian Prime Minister, President of France, the German Chancellor and the President of the European Council held in Granada.
“Issues related to the humanitarian situation caused as a result of forced displacement of over 100,000 Armenians as a result of Azerbaijan’s policy of ethnic cleansing in Nagorno-Karabakh and the steps to solve the challenges were discussed,” the government’s news release reads.