Երեւան։ Մեդիամաքս։ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի խոսնակ Մեթյու Միլերն ասել է, որ «Ռուսաստանը անվտանգության ոլորտում հուսալի գործընկեր չէ», ինչի մասին վկայում են Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցած վերջին իրադարձությունները։
Վաշինգտոնում կայացած ճեպազրույցում Միլերը նշել է, որ հայտարարելով այլ երկրների տարածքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանությանը աջակցելու մասին, Ռուսաստանը հակառակ գործողություններ է ձեռնարկում։
Մեթյու Միլերն ասել է, որ Միացյալ Նահանգներն աջակցում է Լեռնային Ղարաբաղ միջազգային առաքելություն ուղարկելուն, որի նպատակը կլինի ստուգել բնակիչների իրավունքների պաշտպանության եւ անվտանգության ապահովման վերաբերյալ

Госдепартамент США: Россия не является надежным партнером в сфере безопасности - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь Государственного департамента США Мэтью Миллер заявил, что «Россия не является надежным партнером в сфере безопасности», о чем свидетельствуют последние события в Нагорном Карабахе.
Выступая на брифинге в Вашингтоне, Миллер отметил, что заявляя о поддержке территориальной целостности и суверенитета других стран, Россия сама предпринимает противоположные действия.
Мэтью Миллер сказал, что США поддерживают отправку в Нагорный Карабах международный миссии, чтобы убедиться в правомерности публичных заявлений Азербайджана о защите прав и обеспечении безопасности жителей.