Երեւան։ Մեդիամաքս։ Այսօր Հայաստան է ժամանել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության տնօրեն Սամանթա Փաուերը:
Երեւանում ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ այցի նպատակն է «հաստատելու ԱՄՆ աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանը, անկախությանը, տարածքային ամբողջականությանը, ժողովրդավարությանը, ինչպես նաև քայլեր ձեռնարկելու Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցած վերջին բռնություններից բխող հումանիտար կարիքների բավարարման ուղղությամբ»:
Սամանթա Փաուերի հետ Հայաստանում է Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով պետքարտուղարի տեղակալի պաշտոնակատար Յուրի Քիմը։

Директор USAID прибыла в Ереван - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Директор Агентства США по международному развитию (USAID) Саманта Пауэр прибыла сегодня в Ереван.
Посольство США в Ереване сообщает, что цель визита - «подтвердить поддержку США суверенитету, независимости, территориальной целостности, демократии Армении, а также предпринять шаги для удовлетворения гуманитарных потребностей, возникших в результате недавнего насилия в Нагорном Карабахе».
Вместе с Самантой Пауэр в Ереван прибыла исполняющая обязанности помощника госсекретаря по делам Европы и Евразии Юри Ким.