Մեդվեւդեւ. «Գուշակե՛ք, թե ինչ ճակատագիր է նրան սպասում...» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ, Ռուսաստանի նախկին նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւն այսօր գրառում է կատարել, որում, ամենայն հավանականությամբ, խոսքը գնում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասին։
Իր տելեգրամյան ալիքում Մեդվեդեւը գրել է.
«Մի օր եղբայրական երկրից գործընկերս ինձ ասաց. «Դե, ես ձեզ համար օտար եմ, դուք ինձ չեք ընդունի»: Ես պատասխանեցի այն, ինչ պետք է պատասխանեի. «Մենք դատելու ենք ոչ թե կենսագրությամբ, այլ գործողություններով»:
Հետո նա պարտվեց պատերազմում, բայց տարօրինակ կերպով մնաց իր տեղում։ Հետո որոշեց իր ապաշնորհ պարտության պատասխանատվությունը դնել Ռուսաստանի վրա։ Հետո հրաժարվեց իր երկրի տարածքի մի մասից։ Հետո որոշեց սիրախաղ անել ՆԱՏՕ-ի հետ, իսկ նրա տիկինը թխվածքաբլիթներով ցուցադրարաբար գնաց մեր թշնամիների մոտ: Գուշակե՛ք, թե ինչ ճակատագիր է նրան սպասում...»:

Yerevan /Mediamax/. Deputy Chairman of the Russian Security Council and former Russian President Dmitry Medvedev published a post today that apparently refers to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
Dmitry Medvedev wrote in his Telegram channel:
“Once a colleague of mine from a brotherly country told me: “Well, I’m a stranger to you, you will not accept me”. I said what I had to say: “We will judge not by biography, but by deeds.”
Then he lost the war, but strangely he remained in place. Then he decided to blame Russia for his defeat. Then he gave up part of his country’s territory. Then he decided to flirt with NATO, and his wife demonstratively headed to our enemies with cookies. Guess what fate awaits him...”