Մեդվեւդեւ. «Գուշակե՛ք, թե ինչ ճակատագիր է նրան սպասում...» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ, Ռուսաստանի նախկին նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւն այսօր գրառում է կատարել, որում, ամենայն հավանականությամբ, խոսքը գնում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասին։
Իր տելեգրամյան ալիքում Մեդվեդեւը գրել է.
«Մի օր եղբայրական երկրից գործընկերս ինձ ասաց. «Դե, ես ձեզ համար օտար եմ, դուք ինձ չեք ընդունի»: Ես պատասխանեցի այն, ինչ պետք է պատասխանեի. «Մենք դատելու ենք ոչ թե կենսագրությամբ, այլ գործողություններով»:
Հետո նա պարտվեց պատերազմում, բայց տարօրինակ կերպով մնաց իր տեղում։ Հետո որոշեց իր ապաշնորհ պարտության պատասխանատվությունը դնել Ռուսաստանի վրա։ Հետո հրաժարվեց իր երկրի տարածքի մի մասից։ Հետո որոշեց սիրախաղ անել ՆԱՏՕ-ի հետ, իսկ նրա տիկինը թխվածքաբլիթներով ցուցադրարաբար գնաց մեր թշնամիների մոտ: Գուշակե՛ք, թե ինչ ճակատագիր է նրան սպասում...»:

Дмитрий Медведев: «Догадайтесь, какая судьба его ждёт» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Заместитель председателя Совета безопасности России, бывший президент России Дмитрий Медведев опубликовал сегодня пост, в котором, скорее всего, имеется в виду премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Дмитрий Медведев написал в своем телеграм-канале:
«Однажды один мой коллега из братской страны сказал мне: «Ну я же для вас чужой, вы меня не примете». Я ответил то, что должен: «Судить будем не по биографии, а по поступкам».
Потом он проиграл войну, но удержался странным образом на месте. Потом он решил возложить ответственность за своё бездарное поражение на Россию. Потом он отказался от части территории своей страны. Потом он решил заигрывать с НАТО, а его супруга демонстративно уехала к нашим врагам с печеньками. Догадайтесь, какая судьба его ждёт…».