Հայաստանի միջոցով պատժամիջոցները չեն շրջանցվում, ասել է Միրզոյանը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ասել է, որ «Հայաստանը չի պատրաստվում պատժամիջոցների շրջանցման միջավայր դառնալ»:
Հուլիսի 18-ին Վիեննայում հանդես գալով իր ավստրիացի պաշտոնակցի հետ համատեղ ասուլիսում՝ Արարատ Միրզոյանն ասել է, որ Ուկրաինայի պատերազմը «ազդել է նաեւ Հայաստանի տնտեսության վրա թե՛ դրական, թե՛ բացասական առումով»։
«Ուզում եմ եւս մեկ անգամ հրապարակայնորեն եւ բարձրաձայն հավաստիացնել բոլոր նրանց, ովքեր հետաքրքրված են այս թեմայով, որ Հայաստանը չի պատրաստվում պատժամիջոցների շրջանցման միջավայր դառնալ։ Մենք շատ սերտորեն եւ թափանցիկ կերպով աշխատում ենք ոչ միայն ԵՄ համապատասխան մարմինների հետ, այլեւ ԱՄՆ-ի եւ բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ՝ վստահեցնելով, որ Հայաստանի կառավարությունը հաստատակամ է խուսափելու այնպիսի միջավայր ստեղծելուց, որտեղ կարող են շրջանցվել պատժամիջոցները: Մենք բաց ենք աշխատում եւ թափանցիկ: Եթե կան խնդիրներ, իսկ խնդիրներ, ենթադրում եմ, առկա են ամենուր, դրանք արագորեն ի հայտ են բերվում, եւ դրանց պատշաճ լուծումներ են տրվում», - նշել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян заявил, что «Армения не собирается становиться средой для обхода санкций».
Выступая на совместной пресс-конференции со своим австрийским коллегой в Вене 18 июля, Арарат Мирзоян сказал, что война в Украине «повлияла и на экономику Армении тоже - как положительно, так и отрицательно».
«Хочу еще раз публично и громко заверить всех, кто интересуется этой темой, что Армения не собирается становиться средой для обхода санкций. Мы очень тесно и прозрачно сотрудничаем не только с соответствующими органами ЕС, но также с США и всеми заинтересованными сторонами, и заверяем, что правительство Армении твердо намерено избегать создания условий, при которых санкции можно обойти. Мы работаем открыто и прозрачно. Если есть проблемы, а проблемы, я полагаю, есть везде, они быстро выявляются и решаются соответствующим образом»,- сказал министр иностранных дел Армении.