Միրզոյան. Եվրամիության դիտորդական առաքելությունն այցելել է Երասխ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանն ասել է, որ Եվրամիության դիտորդական առաքելությունն այսօր այցելել է Երասխ:
«Վաղը մեր հրավերով այնտեղ կլինեն նաեւ ՀՀ-ում հավատարմագրված միջազգային դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչները»,- ԱԺ-ում ասել է Արարատ Միրզոյանը:
Ավելի վաղ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ Ադրբեջանը խախտել է հրադադարը Արարատի մարզի Երասխ համայնքի ուղղությամբ՝ կրակելով Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ, որի հետեւանքով վիրավորում են ստացել Հնդկաստանի երկու քաղաքացիներ։

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян сообщил, что сегодня в Ерасхе побывала наблюдательная миссия ЕС.
«Завтра по нашему приглашению там будут также представители международного дипломатического корпуса, аккредитованные в Армении», - сказал Арарат Мирзоян в парламенте.
Ранее минобороны Армении сообщило, что Азербайджан нарушил режим прекращения огня, обстреляв строящийся с привлечением иностранных инвестиций металлургический завод в общине Ерасх Араратской области, в результате чего двое граждан Индии получили ранения.