Փաշինյանը հուսով է, որ Հայաստանի առաջարկները կընդունվեն - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Սոչիում ասել է, որ տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման աշխատանքային խմբի վերջին հանդիպման ժամանակ «շոշափելի առաջընթաց է գրանցվել»:
«Ուզում եմ եւս մեկ անգամ հայտնել Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ բացելու տարածաշրջանային տնտեսական եւ տրանսպորտային հաղորդակցությունները՝ ինքնիշխանության սկզբունքի, այն կողմերի իրավասության շրջանակում, որոնցով անցնում են այդ հաղորդակցությունները։ Դա վերաբերում է այն հաղորդակցություններին, որոնք նշված են 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության 9-րդ կետում:
Մենք կոնկրետ առաջարկներ ենք ներկայացրել, հուսով եմ, որ դրանք կընդունվեն»,- ասել է նա Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ հանդիպման ժամանակ:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ «դրանք փոխզիջումային լուծումներ են, որոնք մշակվել ենք վերջին երկու տարվա ընթացքում»:

Pashinyan hopes Armenia’s proposals will be accepted - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today in Sochi that "tangible progress has been made” at the last meeting of the task group on unblocking regional communications.
“I want to reiterate Armenia’s readiness to open regional economic and transport communications within the framework of the principle of sovereignty and the jurisdiction of the parties through which these communications pass. This refers to the communications mentioned in the point 9 of the trilateral statement of November 9, 2020.
We have presented specific proposals, I hope they will be accepted,” Pashinyan said during the meeting with Russian Prime Minister Mikhail Mishustin.