Փաշինյանը հուսով է, որ Հայաստանի առաջարկները կընդունվեն - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Սոչիում ասել է, որ տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման աշխատանքային խմբի վերջին հանդիպման ժամանակ «շոշափելի առաջընթաց է գրանցվել»:
«Ուզում եմ եւս մեկ անգամ հայտնել Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ բացելու տարածաշրջանային տնտեսական եւ տրանսպորտային հաղորդակցությունները՝ ինքնիշխանության սկզբունքի, այն կողմերի իրավասության շրջանակում, որոնցով անցնում են այդ հաղորդակցությունները։ Դա վերաբերում է այն հաղորդակցություններին, որոնք նշված են 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության 9-րդ կետում:
Մենք կոնկրետ առաջարկներ ենք ներկայացրել, հուսով եմ, որ դրանք կընդունվեն»,- ասել է նա Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ հանդիպման ժամանակ:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ «դրանք փոխզիջումային լուծումներ են, որոնք մշակվել ենք վերջին երկու տարվա ընթացքում»:

Пашинян надеется, что предложения Армении будут приняты - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня в Сочи, что на последнем заседании рабочей группы по разблокированию региональных коммуникаций «достигнут ощутимый прогресс».
«Хочу еще раз выразить готовность Армении к открытию региональных экономических и транспортных коммуникаций в рамках принципа суверенитета и юрисдикции сторон, через которые эти коммуникации проходят. Речь идет о коммуникациях, упомянутых в пункте 9 трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года.
Мы представили конкретные предложения, надеюсь, они будут приняты», - сказал он на встрече с премьер-министром России Михаилом Мишустиным.
Никол Пашинян отметил, что «это компромиссные решения, которые мы выработали за последние два года».