Միրզոյանն ու Բորելը քննարկել են հայ-ադրբեջանական վերջին զարգացումները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արգործնախարար Արարատ Միրզոյանն ու ԵՄ արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը կարեւորել են Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելության տեղակայումը:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ Նյու Դելիում կայացած հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգության հարցերի։
Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է նաեւ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները, ինչպես նաեւ Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար իրավիճակը:

Мирзоян и Боррель обсудили последние армяно-азербайджанские события - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и Верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель подчеркнули важность развертывания в Армении миссии гражданских наблюдателей ЕС.
Пресс-служба МИД Армении сообщила, что на состоявшейся в Нью-Дели встрече были обсуждены вопросы региональной и международной безопасности.
Арарат Мирзоян также представил последние события в процессе урегулирования армяно-азербайджанских отношений, а также гуманитарную ситуацию, создавшуюся в Нагорном Карабахе в результате блокирования Лачинского коридора.