Միրզոյանն ու Բորելը քննարկել են հայ-ադրբեջանական վերջին զարգացումները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արգործնախարար Արարատ Միրզոյանն ու ԵՄ արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը կարեւորել են Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելության տեղակայումը:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ Նյու Դելիում կայացած հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգության հարցերի։
Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է նաեւ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները, ինչպես նաեւ Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար իրավիճակը:

Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Foreign Affairs Minister Ararat Mirzoyan and EU’s High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell highly assessed the deployment of the EU civilian monitoring mission in Armenia.
Armenia’s Foreign Ministry press service reports that during the meeting in New Delhi the interlocutors discussed regional and international security issues.
Ararat Mirzoyan also presented the recent developments in the process of normalization of Armenia-Azerbaijan relations, as well as the humanitarian situation created in Nagorno-Karabakh as a result of the Lachin Corridor blockade.