Ստամբուլի քաղաքապետը կանխատեսում է Էրդողանի պարտությունը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուն, որը Թուրքիայի առաջիկա նախագահական ընտրություններում ընդդիմադիր հավանական թեկնածուներից մեկն է, հայտարարել է, որ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին չի հաջողվի հաղթել։
Ինչպես հաղթում է ՏԱՍՍ-ը՝ Իմամօղլուն Habertürk հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է.
«Ես աշխատելու եմ այն որոշման շրջանակներում, որը կկայացնեն ընդդիմադիր վեց կուսակցությունների առաջնորդները։ Կարծում եմ, որ իշխանությունը չի կարողանա հաղթել ընտրություններում։ Ով էլ լինի ընդդիմության թեկնածուն, մենք հաղթելու ենք»։
Սպասվում է, որ այսօր հայտնի կդառնա այն թեկնածուի անունը, ով ընտրություններում կներկայացնի միավորված ընդդիմությունը։ Ամենահավանական թեկնածուն է համարվում ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական կուսակցության առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն։

Ереван /Медиамакс/. Мэр Стамбула и один из возможных кандидатов от оппозиции на предстоящих выборах президента Турции Экрем Имамоглу заявил, что Реджеп Тайип Эрдоган не сможет одержать победу на них.
Как сообщает ТАСС, Имамоглу сказал в интервью телеканалу Habertürk.
«Я буду работать в рамках того решения, которое примут лидеры шести оппозиционных партий. Думаю, что правительство не сможет победить на выборах. Кто бы ни был кандидатом от оппозиции, мы одержим победу».
Ожидается, что сегодня будет названо имя кандидата, который будет участвовать в выборах от объединенной оппозиции. Наиболее вероятным кандидатом считается лидер оппозиционной Народно-республиканской партии Кемаль Кылычдароглу.