Միրզոյանն ու ԱՄՆ նոր դեսպանը քննարկել են Մյունխենի եռակողմ հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր հանդիպել է ՀՀ-ում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Քրիստինա Քվինին եւ կարեւորել Հայաստան-ԱՄՆ գործընկերության հետագա խորացումը:
ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ Արարատ Միրզոյանն արժեւորել է ԱՄՆ աջակցությունը՝ ուղղված ՀՀ-ում ինստիտուցիոնալ կարողությունների ամրապնդմանը եւ կառավարության ժողովրդավարական բարեփոխումների խթանմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաեւ տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին, այդ թվում՝ Մյունխենում տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպմանը:

Mirzoyan and new US ambassador discuss trilateral meeting in Munich - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Foreign Minister Ararat Mirzoyan met today with the newly appointed US Ambassador to Armenia Christina Quinn and emphasized the importance of further deepening of Armenia-US partnership.
Press service of Armenia’s Foreign Ministry reported that Ararat Mirzoyan highly appreciated the support of the US aimed at strengthening institutional capacities in Armenia and promoting government-designed democratic reforms.
Issues related to regional security and stability were also discussed at the meeting. The interlocutors also referred to the latest developments in the process of normalization of Armenia-Azerbaijan relations, including to the trilateral meeting held in Munich.