Միրզոյանն ու ԱՄՆ նոր դեսպանը քննարկել են Մյունխենի եռակողմ հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր հանդիպել է ՀՀ-ում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Քրիստինա Քվինին եւ կարեւորել Հայաստան-ԱՄՆ գործընկերության հետագա խորացումը:
ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ Արարատ Միրզոյանն արժեւորել է ԱՄՆ աջակցությունը՝ ուղղված ՀՀ-ում ինստիտուցիոնալ կարողությունների ամրապնդմանը եւ կառավարության ժողովրդավարական բարեփոխումների խթանմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաեւ տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին, այդ թվում՝ Մյունխենում տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպմանը:

Мирзоян и новый посол США обсудили трехстороннюю встречу в Мюнхене - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился сегодня с новоназначенным послом США в Армении Кристин Куинн.
Пресс-служба МИД сообщила, что Арарат Мирзоян высоко оценил поддержку США, направленную на укрепление институционального потенциала Армении и продвижение демократических реформ правительства.
На встрече также обсуждались вопросы, касающиеся региональной безопасности и стабильности. Были затронуты последние события в процессе нормализации армяно-азербайджанских отношений, в том числе, трехсторонняя встреча в Мюнхене.