Տոյվո Կլաար. Արարատ Միրզոյանի այցը Թուրքիա «պատմական է» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը «պատմական» է որակել այսօր մեկնարկող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի այցը Թուրքիա:
«Սա պատմական այց է, որը հաջորդում է կարիքի մեջ գտնվող հարեւանին օգնելու Հայաստանի որոշմանը։ Հուսով ենք` հայ-թուրքական հարաբերություններում նոր զարգացումների մեկնարկ է տրվում»,- Թվիթերում գրել է Տոյվո Կլաարը:
Այսօր Արարատ Միրզոյանը կմեկնի Թուրքիա:
Երկրաշարժից տուժած Ադիյաման քաղաքում նա կհանդիպի որոնողափրկարարական աշխատանքներ իրականացնող ՀՀ փրկարարական խմբին:
Այցի ընթացքում Անկարայում տեղի կունենա Արարատ Միրզոյանի եւ Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հանդիպումը:

Toivo Klaar describes Ararat Mirzoyan’s visit to Turkey as “historic” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia Toivo Klaar described the visit of Armenia’s Foreign Minister Ararat Mirzoyan to Turkey as "historic”.
“This is a historic visit following Armenia’s decision to support its neighbor in need. Hopefully a harbinger of developments to come in the Turkey-Armenia relationship,” Toivo Klaar tweeted.
Ararat Mirzoyan is leaving for Turkey today.
He will meet the Armenian rescue team that carries out search and rescue operations in the earthquake-affected city of Adiyaman.
During the visit, a meeting between the Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan and the Foreign Minister of Turkey Mevlut Cavusoglu will be held in Ankara.