«Հատուկ ուշադրություն է դարձվել խաղաղության պայմանագրի կնքման ընթացքին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Աստանայում կայացել է Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի, Արարատ Միրզոյանի եւ Ջեյհուն Բայրամովի եռակողմ հանդիպումը:
ՌԴ ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ նախարարները քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված համատեղ ջանքերը։
«Առարկայական քննարկում է անցկացվել Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի փոխվարչապետների համանախագահությամբ եռակողմ աշխատանքային խմբի միջոցով տարածաշրջանում տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման հարցերի շուրջ: Անդրադարձ է եղել նաեւ ՌԴ խորհրդատվական աջակցությամբ հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովի աշխատանքին, երեք երկրների հանրային ներկայացուցիչների եւ փորձագետների երկխոսությանը։
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի կնքման շուրջ բանակցությունների ընթացքին»,- ասված է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Հաղորդվում է նաեւ, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում շարունակել եռակողմ շփումները տարբեր մակարդակներով:

«Отдельное внимание уделено ходу заключению мирного договора» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Астане состоялась трехсторонняя встреча министров иностранных дел России, Армении и Азербайджана Сергея Лаврова, Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова.
Пресс-служба МИД России сообщила, что министры обсудили совместные усилия по нормализации азербайджано-армянских отношений.
«Проведен предметный обзор по вопросам разблокирования экономических и транспортных связей в регионе по линии трехсторонней рабочей группы под сопредседательством вице-премьеров России, Азербайджана и Армении. Была затронута работа Комиссии по делимитации азербайджано-армянской границы при консультативном содействии России, диалога представителей общественности и экспертов трех стран.
Отдельное внимание было уделено ходу переговоров по заключению мирного договора между Азербайджаном и Арменией»,- говорится в сообщении МИД России.
Сообщается что было условлено продолжить трехсторонние контакты на различных уровнях в ближайшее время.