Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 6-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահա՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին:
Կառավարությունից հայտնել են, որ այցի շրջանակում Պրահայում տեղի է ունենալու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանյուել Մակրոնի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի քառակողմ հանդիպումը:
Նույն օրը Պրահայում նախատեսված է նաեւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян 6 октября отправится с рабочим визитом в Прагу для участия в саммите Европейского политического сообщества.
Пресс-служба правительства сообщает, что в Праге состоится четырехсторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента Франции Эмманюэля Макрона, председателя Европейского совета Шарля Мишеля и президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В этот же день в Праге запланирована встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.