Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու հարցերով ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաեւին։
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ Արարատ Միրզոյանը շեշտել է Ադրբեջանի գործողություններին հասցեական եւ համարժեք արձագանքելու անհրաժեշտությունը:
«Ադրբեջանն իր առավելապաշտական նպատակներին ուժի միջոցով հասնելու փորձերով տորպեդահարում է տարածաշրջանում խաղաղություն հաստատելու հայկական կողմի ջանքերը»,- ասել է ԱԳ նախարարը:
Նա նշել է, որ ստեղծված իրավիճակում հայկական կողմն ակնկալում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության եւ համանախագահ երկրների ակտիվ ներգրավումը։

Спецпредставитель главы МИД России находится в Ереване - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял сегодня российского сопредседателя Минской группы ОБСЕ, специального представителя министра иностранных дел России Игоря Ховаева по вопросам поддержки нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
Пресс-служба МИД Армении сообщила, что Арарат Мирзоян подчеркнул необходимость адресной и надлежащей реакции на действия Азербайджана.
«Азербайджан, силой пытаясь достичь своих максималистских целей, торпедирует усилия армянской стороны по установлению мира в регионе»,-сказал глава МИД.
Он отметил, что особенно в сложившейся ситуации армянская сторона ожидает активного вовлечения стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ.