ՀՀ-ն ու ԵՄ-ն կքննարկեն վիզաների ազատականացման երկխոսության մեկնարկի հեռանկարները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Մայիսի 18-ին Բրյուսելում տեղի կունենա ԵՄ-Հայաստան Գործընկերության խորհրդի չորրորդ հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվելու են երկկողմ հարաբերությունները եւ քաղաքական հարցեր։
«ԵՄ անդամ երկրները եւ Հայաստանը մտքեր կփոխանակեն ԵՄ-Հայաստան Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի եւ Տնտեսական եւ ներդրումային ծրագրի իրականացման վերաբերյալ։
Նրանք նաեւ կքննարկեն քաղաքական երկխոսությունը եւ բարեփոխումները, ժողովրդավարությունը, օրենքի գերակայությունը եւ մարդու իրավունքները, տնտեսական, առեւտրային եւ ոլորտային համագործակցությունը, ինչպես նաեւ վիզաների ազատականացման երկխոսության մեկնարկի հեռանկարները:
Մասնակիցները մտքեր կփոխանակեն նաեւ տարածաշրջանային (Ռուսաստան/Ուկրաինա, Թուրքիա, Իրան) եւ Լեռնային Ղարաբաղի հարցերի շուրջ», ասված է Եվրամիության հաղորդագրության մեջ:

Armenia and the EU to discuss prospects of launching Visa Liberalization Dialogue - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The fourth meeting of the EU-Armenia Partnership Council will take place in Brussels on May 18 and touch on bilateral relations and political matters.
“EU member states and Armenia will exchange views on the state of implementation of the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, and of the Economic and Investment Plan.
They will also discuss political dialogue and reform, democracy, rule of law and human rights, economic, and trade and sectoral cooperation, as well as the prospects of launching a Visa Liberalization Dialogue.
Participants will have an exchange on regional issues (Russia/Ukraine, Turkey, Iran), and Nagorno Karabakh,” the EU’s news release reads.