Փաշինյանը կարեւորել է ԱՄՆ-ի` որպես ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահի դերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ Էնդրյու Շոֆերի հետ հանդիպմանը կարեւորել է ԱՄՆ դերը որպես ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ պետություն:
Նա նշել է, որ Էնդրյու Շոֆերի այցը հնարավորություն կտա քննարկել իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում եւ այս համատեքստում տեղի ունեցող գործընթացները:
Զրուցակիցներն ընդգծել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության դերը ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորման գործում։
Անդրադարձ է կատարվել հումանիտար խնդիրներին, ինչպես նաեւ խաղաղության պայմանագրի շուրջ Ադրբեջանի հետ բանակցություններ սկսելու հնարավորությանը: Այս առումով, ՀՀ վարչապետը շեշտել է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահության եւ համանախագահ երկրների միջնորդական դերը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan during the meeting with the U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group Andrew Schoffer today underscored the role of the United States as OSCE Minsk Group co-chairing state.
He stressed that Schoffer’s visit will give an opportunity to discuss the situation in Nagorno Karabakh and the processes taking place in this context.
The interlocutors emphasized the role of the OSCE Minsk Group co-chairmanship in the comprehensive settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
They also touched upon the humanitarian issues as well as the possibility of starting negotiations with Azerbaijan over a peace treaty. Armenian premier highlighted the brokering role of the OSCE Minsk Group co-chairmanship and the co-chairing states in this regard.