«Մոսկվան ողջունում է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման ընթացքը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը ասել է այսօր, որ «Ռուսաստանը ողջունում է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման ընթացքը».
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, իր թուրք պաշտոնակից Մեւլութ Չավուշօղլուի հետ բանակցություններն ամփոփող մամուլի ասուլիսում Լավրովն ասել է.
«Կազմակերպվել է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հարցով հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը, այդ մասին պարոն նախարարն, ամենայն հավանականությամբ, կպատմի։ Մենք ողջունում ենք երկու հարեւան երկրների միջեւ կապերի կարգավորման ընթացքը»։
Նշենք, որ իրականում Հայաստանի եւ Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչներն արդեն երկու հանդիպում են անցկացրել։

Yerevan /Mediamax/. Russian Foreign Affairs Minister Sergey Lavrov said today that “Russia welcomes the course of normalization of the Armenian-Turkish relations.”
TASS reports that speaking at a news conference after negotiations with Turkish counterpart Mevlut Cavusoglu, Lavrov said:
“The first meeting of special representatives on the normalization of Armenian-Turkish relations has been organized, the minister will surely tell about this. We welcome the course of normalization of these bilateral ties between the two neighboring countries.”