Փաշինյանը Իրանի նախագահին վերահաստատել է Հայաստան այցելելու հրավերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատել է Իրանի նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիին հասցեագրված Հայաստան այցելելու հրավերը:
Այդ մասին ասվում է Նիկոլ Փաշինյանի՝ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիին ուղղված շնորհավորական ուղերձում՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 43-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
«Ուրախությամբ պիտի փաստենք, որ այս տարի նշում ենք մեր երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, որի ընթացքը նշանավորվել է տարբեր ոլորտներում ունեցած ձեռքբերումներով և համագործակցության հեռանկարի ընդլայնմամբ։
Կարևորելով Հայաստանի և Իրանի նպատակաուղղվածությունը տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդման գործում՝ վերահաստատում եմ Հայաստան այց կատարելու Ձեզ հասցեագրված պաշտոնական հրավերը՝ քննարկելու երկկողմ օրակարգի հարցերը:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ հանձնառու կլինենք հայ-իրանական բարձր մակարդակի միջպետական հարաբերությունների խորացմանը, և մեր համագործակցության բազմատարր օրակարգն առավել կընդլայնվի», - ասված է ուղերձում:

Pashinyan reaffirms invitation to Iran’s president to visit Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan reaffirmed the invitation to the President of Iran Sayyid Ebrahim Raisi to visit Armenia.
This was stated in Pashinyan’s congratulation message to Iranian president on the occasion of 43th anniversary of victory of the Islamic Revolution.
“We must state with delight that this year we celebrate the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between our two countries, the course of which was marked by achievements in various fields and the expansion of cooperation prospects.
Highlighting the commitment of Armenia and Iran to strengthen peace and stability in the region, I reaffirm the official invitation to you to visit Armenia to discuss the issues on the bilateral agenda.
I am convinced that with joint efforts we will be committed to the deepening of high-level interstate relations between Armenia and Iran and further expansion of the multicomponent agenda of our cooperation,” the message reads.