Փաշինյանը Իրանի նախագահին վերահաստատել է Հայաստան այցելելու հրավերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատել է Իրանի նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիին հասցեագրված Հայաստան այցելելու հրավերը:
Այդ մասին ասվում է Նիկոլ Փաշինյանի՝ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիին ուղղված շնորհավորական ուղերձում՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 43-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
«Ուրախությամբ պիտի փաստենք, որ այս տարի նշում ենք մեր երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, որի ընթացքը նշանավորվել է տարբեր ոլորտներում ունեցած ձեռքբերումներով և համագործակցության հեռանկարի ընդլայնմամբ։
Կարևորելով Հայաստանի և Իրանի նպատակաուղղվածությունը տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդման գործում՝ վերահաստատում եմ Հայաստան այց կատարելու Ձեզ հասցեագրված պաշտոնական հրավերը՝ քննարկելու երկկողմ օրակարգի հարցերը:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ հանձնառու կլինենք հայ-իրանական բարձր մակարդակի միջպետական հարաբերությունների խորացմանը, և մեր համագործակցության բազմատարր օրակարգն առավել կընդլայնվի», - ասված է ուղերձում:

Пашинян подтвердил президенту Ирана приглашение посетить Армению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян подтвердил президенту Ирана Сейеду Ибрагиму Раиси приглашение посетить Армению.
Об этом говорится в поздравительном послании Никола Пашиняна Сейеду Ибрагиму Раиси по случаю 43-й годовщины победы Исламской революции.
«Должны с радостью констатировать, что в этом году мы отмечаем 30-летие установления дипломатических отношений между нашими странами, ход которых был отмечен достижениями в различных областях и расширением перспектив сотрудничества.
Отмечая важность нацеленности Армении и Ирана на укрепление мира и стабильности в регионе, подтверждаю адресованное Вам официальное приглашение посетить Армению для обсуждения вопросов двусторонней повестки.
Убежден, что благодаря совместным усилиям мы будем привержены углублению армяно-иранских межгосударственных отношений на высшем уровне, и многоплановая повестка нашего сотрудничества будет еще более расширена», - говорится в послании.