Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն այսօր ասել է, որ «Հայաստանում ընտրությունները նոր են տեղի ունեցել, եւ դեռ վաղ է խոսել Ղարաբաղում իրավիճակի վրա դրանց արդյունքի ազդեցության մասին»:
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, ելույթ ունենալով ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Շմիդի հետ բանակցություններին հաջորդած մամուլի ասուլիսում, Լավրովը նշել է.
«Դեռ պարզ չէ, թե ինչպես են այս արդյունքները ազդելու նոր քաղաքական կյանքի ձեւավորման վրա: Սպասենք, երբ այնտեղ կձեւավորվի կառավարությունը»:
«Մենք ելնում ենք նրանից, որ պատերազմը ավարտած եռակողմ համաձայնագիրը, ինչպես նաեւ երկրորդ եռակողմ համաձայնագիրը, որով մեկնարկել է տնտեսական գործունեության ձեւերի համաձայնեցման, շրջափակումը վերացնելու գործընթացը, աշխատում են եւ համապատասխանում են բոլոր ներգրավված կողմերը շահերին», - հավելել է ռուսաստանցի նախարարը:

Lavrov urges to wait until the government is formed in Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov has said today: “The elections in Armenia have just taken place and it is too early to talk about the impact of their results on the situation in Karabakh.”
TASS reports that Lavrov has said at the press conference following the talks with OSCE Secretary General Helga Schmid:
“It is unclear yet how these results will affect the shaping of political life in the new conditions. Let us wait for the government to be formed.”
“We proceed from the premise that the trilateral agreement that ended the war as well as the second trilateral agreement that launched the coordination of ways to unblock all economic activities and lift the blockade are working and compliant with the interests of all parties involved,” Lavrov added.