Արա Այվազյանը հեռախոսազրույցներ է ունեցել համանախագահների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանը նոյեմբերի 25-ին հեռախոսազրույցներ է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի, ֆրանսիացի եւ ամերիկացի համանախագահների հետ:
Արա Այվազյանն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի հաստատման եւ Արցախում խաղաղապահների տեղակայման կարեւորությունը, հաղորդում են ԱԳՆ-ից:
ԱԳ նախարարը եւ համանախագահներն անդրադարձել են Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի պայմաններում արցախահայության շահերի պաշտպանությանը եւ իրավունքների վերականգնմանը՝ շեշտելով միջազգային համապատասխան կազմակերպությունների տեղում ներգրավման անհրաժեշտությունը:
Արա Այվազյանն ընդգծել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության` որպես միջնորդության միջազգային մանդատ ունեցող միակ ձեւաչափի շարունակականության ապահովման կարեւորությունը:

Ара Айвазян провел телефонные беседы с сопредседателями - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Ара Айвазян провел 25 ноября телефонные беседы с российским, французским и американским сопредседателями Минской группы ОБСЕ.
Ара Айвазян подчеркнул важность установления режима прекращения огня в зоне нагорно-карабахского конфликта и размещения миротворцев в Арцахе, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Министр и сопредседатели затронули тему интересов армян Арцаха и восстановления их прав в условиях гуманитарного кризиса, подчеркнув необходимость привлечения соответствующих международных организаций.
Ара Айвазян подчеркнул важность обеспечения продолжительности сопредседательства Минской группы ОБСЕ как единственного посреднического формата, обладающего международным мандатом. -