Փաշինյանը Մակրոնին ուղղված հեռագրում դատապարտել է ահաբեկչությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ Նիսում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման կապակցությամբ:
Վարչապետի հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Ցնցված եմ Նիս քաղաքում կատարված զարհուրելի հանցագործությամբ: Հայաստանը դատապարտում է ահաբեկչությունն իր բոլոր ձեւերով եւ դրսեւորումներով: Մեզ համար ավելի քան ակնհայտ է, որ ծայրահեղականությունն ու ֆանատիզմը չունեն որեւէ արդարացում եւ բարոյական հիմնավորում:
Հայաստանի ժողովուրդը կիսում է Ֆրանսիայի եղբայրական ժողովրդի ցավն ու ցասումը եւ իր անկեղծ ցավակցություններն ու սփոփանքի խոսքերը հայտնում զոհվածների հարազատներին եւ մտերիմներին»:

Pashinyan condemns terrorism in a telegram to Macron - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a telegram of condolences to French President Emmanuel Macron in connection with the terrorist attack in Nice.
The Prime Minister’s letter particularly reads:
“I am shocked by the horrific crime in Nice. Armenia condemns terrorism in all its forms and manifestations. It is more than obvious to us that extremism and fanaticism have no justification or moral justification.
The people of Armenia share the pain and anger of fraternal people of France and express their sincere condolences and words of consolation to the relatives and friends of the victims.”