Փաշինյանը Մակրոնին ուղղված հեռագրում դատապարտել է ահաբեկչությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ Նիսում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման կապակցությամբ:
Վարչապետի հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Ցնցված եմ Նիս քաղաքում կատարված զարհուրելի հանցագործությամբ: Հայաստանը դատապարտում է ահաբեկչությունն իր բոլոր ձեւերով եւ դրսեւորումներով: Մեզ համար ավելի քան ակնհայտ է, որ ծայրահեղականությունն ու ֆանատիզմը չունեն որեւէ արդարացում եւ բարոյական հիմնավորում:
Հայաստանի ժողովուրդը կիսում է Ֆրանսիայի եղբայրական ժողովրդի ցավն ու ցասումը եւ իր անկեղծ ցավակցություններն ու սփոփանքի խոսքերը հայտնում զոհվածների հարազատներին եւ մտերիմներին»:

В телеграмме Макрону Пашинян осудил терроризм - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил президенту Франции Эммануэлю Макрону телеграмму с выражением соболезнования в связи с терактом в Ницце.
В телеграмме премьер-министра, в частности, говорится:
"Я потрясен ужасающим преступлением в Ницце. Армения осуждает терроризм во всех его формах и проявлениях. Для нас более чем очевидно, что экстремизм и фанатизм не имеют никакого оправдания и морального обоснования.
Армянский народ разделяет боль и гнев братского народа Франции и выражает искренние соболезнования родным и близким погибших».