Երեւան: Մեդիամաքս: Մոսկվա կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը «ՌԻԱ Նովոստի» լրատվական գործակալությունում փակ քննարկում է ունեցել ռուսաստանցի փորձագետների եւ քաղաքագետների հետ:
ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ քննարկման առանցքում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում Թուրքիայի գործուն միջամտությամբ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի հետեւանքով ստեղծված իրադրությունն էր:
Անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասում արտատարածաշրջանային դերակատարների գործելաոճին, որով փորձ է արվում տարածաշրջանում փոփոխել հավասարակշռությունը եւ անվտանգային ընկալումները: Նախարարը քննարկման մասնակիցների ուշադրությունն է հրավիրել օտարերկրյա զինյալ ահաբեկիչներին, ծայրահեղական խմբավորումներին ռազմական գործողությունների մեջ ներգրավման միջոցով տարածաշրջանային անկայունության հրահրմանն ուղղված Թուրքիայի խաթարիչ քաղաքականության վրա:

Yerevan /Mediamax/. During the official visit to Moscow, Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan held a private meeting with Russian experts and political scientists at RIA Novosti news agency.
According to the Armenian MFA, the discussion focused on the situation caused by Azerbaijan’s attack with active intervention of Turkey in Nagorno-Karabakh conflict zone.
The parties have also touched on the behavior of non-regional actors in the South Caucasus, which seeks to change the balance and security perceptions in the region. Zohrab Mnatsakanyan has invited the participants’ attention to Turkey’s destructive policy of inciting regional instability through involvement of foreign terrorists and extremist groups in hostilities.