Գրիգորյանը Պատրուշեւին է ներկայացրել իրավիճակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշեւի հետ:
Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձել է արցախա-ադրբեջանական սահմանագոտում տիրող իրավիճակին, ընդգծել է Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի, այդ թվում նաեւ Ադրբեջանի կողմից հակամարտությունը Հայաստանի տարածք տեղափոխելու միտումների եւ խաղաղ բնակչությանը թիրախավորելու փաստերին:
Արմեն Գրիգորյանն նշել է նաեւ տարածաշրջանային անվտանգության վրա բացասական ազդեցություն ունեցող Թուրքիայի ապակայունացնող դիրքորոշման հանգամանքը:
Նիկոլայ Պատրուշեւը խորը մտահոգություն է հայտնել ստեղծված իրավիճակի առնչությամբ  եւ զարգացումներով՝ ընդգծելով հակամարտության միմիայն խաղաղ ճանապարհով կարգավորման անհրաժեշտությունը, հաղորդում է ԱԽ մամուլի ծառայությունը:

Григорян представил Патрушеву сложившуюся в Арцахе ситуацию - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел сегодня телефонную беседу с секретарем Совета безопасности России Николаем Патрушевым.
Армен Григорян коснулся ситуации на границе между Арцахом и Азербайджаном, подчеркнул факт войны, развязанной Азербайджаном, а так же намерения Азербайджана перенести конфликт на территорию Армении.
Армен Григорян отметил также негативно сказывающуюся на региональной безопасности дестабилизирующую позициюТурции.
Николай Патрушев выразил глубокую озабоченность в связи с ситуацией и развитием событий и подчеркнул необходимость мирного урегулирования конфликта, сообщили в пресс-службе Совета безопасности Армении.