Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանն ու Սերգեյ Լավրովն այսօր հեռախոսազրույցում քննարկել են հուլիսյան մարտերից հետո տարածաշրջանային զարգացումները եւ այս համատեքստում ԼՂ խաղաղ գործընթացի շուրջ ստեղծված իրավիճակը:
Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է տարածաշրջանային խաղաղության, կայունության եւ անվտանգության պահպանմանն ուղղված հայ-ռուսական համագործակցության կարեւորությունը։
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները նաեւ մտքեր են փոխանակել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցերի շուրջ։
Մեդիամաքսը նշում է, որ այսօր Մոսկվայում Սերգեյ Լավրովը հանդիպել է պաշտոնական այցով Ռուսաստան ժամանած Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի հետ:

Мнацаканян обсудил с Лавровым процесс мирного урегулирования - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министры иностранных дел Армении и России Зограб Мнацаканян и Сергей Лавров обсудили сегодня по телефону развитие событий в регионе после июльских боевых действий и ситуацию, возникшую в этом контексте вокруг процесса мирного урегулирования.
Зограб Мнацаканян подчеркнул важность армяно-российского сотрудничества, направленного на поддержание мира, стабильности и безопасности в регионе, сообщает прес-служба МИД Армении.
Министры иностранных дел Армении и России также обменялись мнениями по вопросам, касающимся повестки армяно-российских союзнических отношений.
Сегодня в Москве Сергей Лавров встретился с министром иностранных дел Азербайджана, прибывшим в Россию с официальным визитом.