Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ Թուրքիան նպատակ ունի արտահանել իր ապակայունացնող քաղաքականությունը Հարավային Կովկաս:
«Շանթ» հեռուստաընկերության հետ հարցազրույցում մեկնաբանելով Թուրքիայի քայլերը հայ-ադրբեջանական սահմանի վերջին լարվածության լույսի ներքո, նախարարն ասել է.
«Թուրքիայի դիրքավորումն այս զարգացումների լույսի ներքո արտահայտում է այդ երկրի ապակառուցողական եւ ապակայունացնող քաղաքականությունը, որին մենք ականատես ենք եղել եւ շարունակում ենք ականատես լինել Արեւելյան Միջերկրականում, Հյուսիսային Աֆրիկայում, Մերձավոր Արեւելքում:
Այն, ինչ տեղի էր ունենում հուլիսի 12-ից հետո, նպատակ ունի արտահանելու այդ ապակայունացնող քաղաքականությունը Հարավային Կովկաս, որն անընդունելի է, որին մենք դիմակայում ենք բոլոր հնարավոր միջոցներով: Մենք օգտագործում ենք մեր ձեռքում եղած բոլոր հնարավոր գործիքները՝ թե՛ ազգային, թե՛ միջազգային մեր բոլոր ձեւաչափերի ակտիվացման միջոցով»:

Zohrab Mnatsakanyan: We are resisting Turkey’s actions by all possible means - Mediamax.am
vYerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan has stated that Turkey aims to export its destabilizing policy to the South Caucasus.
Commenting on Turkey’s actions in the light of the recent tensions on the Armenian-Azerbaijani border, Mnatsakanyan has made the following remarks in an interview with Shant TV:
“In the context of these developments, Turkey’s position reflects the destructive and destabilizing policies of that country, which we have witnessed and continue to witness in the Eastern Mediterranean region, North Africa, and the Middle East.
What has been happening since July 12 is aimed at exporting this destabilizing policy to the South Caucasus, which is unacceptable and something we are resisting by all possible means. We use all possible means at our disposal by activating all our formats of work, both national and international.”