Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ Թուրքիան նպատակ ունի արտահանել իր ապակայունացնող քաղաքականությունը Հարավային Կովկաս:
«Շանթ» հեռուստաընկերության հետ հարցազրույցում մեկնաբանելով Թուրքիայի քայլերը հայ-ադրբեջանական սահմանի վերջին լարվածության լույսի ներքո, նախարարն ասել է.
«Թուրքիայի դիրքավորումն այս զարգացումների լույսի ներքո արտահայտում է այդ երկրի ապակառուցողական եւ ապակայունացնող քաղաքականությունը, որին մենք ականատես ենք եղել եւ շարունակում ենք ականատես լինել Արեւելյան Միջերկրականում, Հյուսիսային Աֆրիկայում, Մերձավոր Արեւելքում:
Այն, ինչ տեղի էր ունենում հուլիսի 12-ից հետո, նպատակ ունի արտահանելու այդ ապակայունացնող քաղաքականությունը Հարավային Կովկաս, որն անընդունելի է, որին մենք դիմակայում ենք բոլոր հնարավոր միջոցներով: Մենք օգտագործում ենք մեր ձեռքում եղած բոլոր հնարավոր գործիքները՝ թե՛ ազգային, թե՛ միջազգային մեր բոլոր ձեւաչափերի ակտիվացման միջոցով»:

«Мы противостоим шагам Турции всеми возможными способами» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил, что Турция стремится экспортировать свою дестабилизирующую политику на Южный Кавказ.
Комментируя в интервью с телекомпанией «Шант» шаги Турции на фоне последней эскалации на армяно-азербайджанской границе, министр отметил:
«Позиция Турции на фоне этих развитий отражает деструктивную и дестабилизирующую политику этой страны, свидетелями которой мы являемся и продолжаем наблюдать в Восточном Средиземноморье, Северной Африке и на Ближнем Востоке.
То, что происходило после 12 июля, направлено на экспорт этой дестабилизирующей политики на Южный Кавказ, что для нас неприемлемо чему мы противостоим всеми возможными способами. Мы используем весь доступный инструментарий, активируя все национальные и международные форматы».