Երեւան: Մեդիամաքս: Չինական կողմը վճռականորեն պաշտպանում է կորոնովիրուսի համավարակի դեմ պայքարում Հայաստանի ջանքերն ու պատրաստ է հետագա աջակցություն ցուցաբերել:
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այդ մասին ասել է Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինը՝ Արմեն Սարգսյանին ուղղված նամակում:
«Չինաստանն ու Հայաստանը բարեկամական գործընկերություն և համագործակցություն ունեցող երկրներ են: Առանձնահատուկ ուշադրություն հատկացնելով երկու երկրների հարաբերությունների զարգացմանը՝ պատրաստ եմ Ձեզ հետ միասին համատեղ ջանքեր գործադրել մեր երկու երկրների առողջապահական ոլորտներում համագործակցության ամրապնդման համար՝ համատեղ պաշտպանելով մեր երկրների ժողովուրդների կյանքն ու առողջությունը»,- ասվում է Սի Ծինփինի նամակում:
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Արմեն Սարգսյանն առաջիկայում մտադիր է շարունակել քննարկումները և երկխոսությունը Չինաստանի նախագահի հետ:

Ереван/Медиамакс/. Китай решительно содействует усилиям Армении в борьбе с пандемией коронавируса и готов оказать дальнейшую поддержку.
Об этом заявил президент Китая Си Цзиньпин в письме армянскому коллеге Армену Саргсяну, сообщает пресс-служба президента Армении.
«Китай и Армения - страны, имеющие дружественное партнёрство и сотрудничество. Уделяя особое внимание развитию отношений двух стран, готов вместе с Вами предпринять совместные усилия для укрепления сотрудничества наших стран в сфере здравоохранения, вместе охраняя жизнь и здоровье народов наших стран»,- отмечается в письме Си Цзиньпина.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, «Армен Саргсян намерен продолжать обсуждения и диалог с президентом Китая».