Երեւանում կարեւորում են «գործնական քայլերը» Կիեւի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի եւ Ուկրաինայի հարաբերություններում ավելի գործնական քայլեր կատարելու ժամանակն է:
«Համագործակցության հնարավորությունները շատ ավելին են, քան ներկա մակարդակն է»,- նշել է Արմեն Սարգսյանը՝ Ուկրաինայի նորանշանակ դեսպան Իվան Կուլեբայի հետ հանդիպմանը:
Համագործակցության ավանդական ոլորտներին զուգահեռ՝ կողմերը կարեւորել են փորձի փոխանակումն ու համատեղ փոխշահավետ նախագծերի մշակումը նորագույն տեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության, սննդի անվտանգության ոլորտներում:

Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Armen Sarkissian believes it is time for more practical actions in the relations with Ukraine.
“There are much more opportunities of cooperation than we currently fulfill,” noted President Sarkissian at the meeting with newly appointed Ukrainian Ambassador to Armenia Ivan Kuleba.
Along with usual areas of cooperation, the parties also attached importance to exchange of experience and joint, mutually beneficial projects in the areas of modern technologies, agriculture, and food safety.