Երեւանում կարեւորում են «գործնական քայլերը» Կիեւի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի եւ Ուկրաինայի հարաբերություններում ավելի գործնական քայլեր կատարելու ժամանակն է:
«Համագործակցության հնարավորությունները շատ ավելին են, քան ներկա մակարդակն է»,- նշել է Արմեն Սարգսյանը՝ Ուկրաինայի նորանշանակ դեսպան Իվան Կուլեբայի հետ հանդիպմանը:
Համագործակցության ավանդական ոլորտներին զուգահեռ՝ կողմերը կարեւորել են փորձի փոխանակումն ու համատեղ փոխշահավետ նախագծերի մշակումը նորագույն տեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության, սննդի անվտանգության ոլորտներում:

В Ереване заявили о важности «практических шагов» в отношениях с Киевом - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян заявил сегодня, что настало время для более практических шагов в отношениях Армении и Украины.
«Возможностей для сотрудничества гораздо больше, чем используется в настоящее время»,- отметил Армен Саргсян на встрече с новоназначенным послом Украины Иваном Кулебой.
Наряду с традиционными сферами сотрудничества стороны подчеркнули важность обмена опытом и разработки совместных проектов в сферах новейших технологий, сельского хозяйства, пищевой безопасности.