Հայաստանը ԵՄ-ի հետ կապերը կամրապնդի գործնական քայլերով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ Հայաստանը վերահաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ շարունակելու գործնական քայլեր ձեռնարկել ԵՄ հետ փոխադարձ հարգանքի եւ շահերի վրա հիմնված հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ:
Այս մասին նախարարը նշել է Բրատիսլավայում՝ Արեւելյան գործընկերության մասնակից պետությունների արտգործնախարարների հետ հանդիպմանը:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ ընդգծվել է Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության ոլորտը կարգավորող իրավական հենքի՝ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման կարեւորությունը եւ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման երկխոսության մեկնարկի էական նշանակությունը:

Armenia to strengthen relations with EU through practical efforts - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan has stated that Armenia reiterates the commitment to continuous practical efforts aimed at developing relations with EU based on mutual respect and interests.
He made that remark at the meeting of foreign ministers of Eastern Partnership member states in Bratislava.
The Armenian Foreign Ministry has said in a press statement that the parties highlighted the importance of implementing the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA), which serves as the legal backbone of Armenia-EU cooperation, and launching the visa liberalization dialogue.