Հայաստանը ԵՄ-ի հետ կապերը կամրապնդի գործնական քայլերով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ Հայաստանը վերահաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ շարունակելու գործնական քայլեր ձեռնարկել ԵՄ հետ փոխադարձ հարգանքի եւ շահերի վրա հիմնված հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ:
Այս մասին նախարարը նշել է Բրատիսլավայում՝ Արեւելյան գործընկերության մասնակից պետությունների արտգործնախարարների հետ հանդիպմանը:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ ընդգծվել է Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության ոլորտը կարգավորող իրավական հենքի՝ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման կարեւորությունը եւ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման երկխոսության մեկնարկի էական նշանակությունը:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян сообщил, что Армения подтверждает свою готовность продолжить практические шаги в направлении развития отношений с ЕС, основанных на взаимном уважении и интересах.
Об этом министр заявил в Братиславе на встрече министров иностранных дел стран-участниц Восточного партнерства.
Согласно сообщению МИД Армении, была подчеркнута важность применения Соглашения о Всеобъемлющем и расширенном партнерстве – правовой основы, регулирующей сферу сотрудничества Армения-ЕC, и старта диалога по либерализации визового режима.