Հայաստան կայցելի Հունաստանի նախագահը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով՝ նոյեմբերի 5-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսը:
Նախագահի նստավայրում տեղի կունենա Հունաստանի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը, որին կհաջորդի Արմեն Սարգսյանի եւ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսի առանձնազրույցը, այնուհետեւ երկու երկրների պատվիրակությունների մասնակցությամբ ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Հունաստանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Մեծ Եղեռնի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, շրջայց կկատարի Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում:
Նախատեսվում են Հունաստանի նախագահի հանդիպումները վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ: Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսին կհյուրընկալի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը:
Հունաստանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի նաեւ Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ՝ Մատենադարան, ինչպես նաեւ կհանդիպի հունական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

President of Greece to visit Armenia
Yerevan /Mediamax/. President of Greece Prokopis Pavlopoulos will pay an official visit to Armenia on November 5 at the invitation of Armenian President Armen Sarkissian.
President Sarkissian will hold an official welcoming ceremony for Prokopis Pavlopoulos at his residence and later hold a private meeting with him. Afterwards the delegations of the two countries will convene an extended meeting.
The Greek delegation is going to visit the Tsitsernakaberd memorial dedicated to the Armenian Genocide, lay flowers at the monument commemorating the genocide victims and take a tour in the genocide museum-institute.
President Pavlopoulos is expected to meet Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Parliament Speaker Ararat Mirzoyan as well. In Mother See of Holy Etchmiadzin Pavlopoulos will be received by Catholicos Karekin II.
The Greek delegation will also visit the Mesrop Mashtots Institute of Ancient Manuscripts (Matenadaran) and meet with members of the local Greek community.