Հայաստան կայցելի Հունաստանի նախագահը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով՝ նոյեմբերի 5-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսը:
Նախագահի նստավայրում տեղի կունենա Հունաստանի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը, որին կհաջորդի Արմեն Սարգսյանի եւ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսի առանձնազրույցը, այնուհետեւ երկու երկրների պատվիրակությունների մասնակցությամբ ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Հունաստանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Մեծ Եղեռնի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, շրջայց կկատարի Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում:
Նախատեսվում են Հունաստանի նախագահի հանդիպումները վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ: Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսին կհյուրընկալի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը:
Հունաստանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի նաեւ Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ՝ Մատենադարան, ինչպես նաեւ կհանդիպի հունական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Президент Греции посетит Армению
Ереван /Медиамакс/. По приглашению президента Армении Армена Саргсяна президент Греции Прокопис Павлопулос посетит 5 ноября с официальным визитом Армению.
В резиденции президента состоится официальная церемония встречи президента Греции, после чего состоится беседа Армена Саргсяна и Прокописа Павлопулоса и встреча в расширенном составе с участием президентов двух стран.
Президент Греции посетит мемориальный комплекс Цицернакаберд, возложит венок к мемориалу жертвам Геноцида армян, посетит Музей-институт Геноцида армян.
Намечены встречи президента Греции с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, председателем Национального собрания Араратом Мирзояном. В Первопрестольном святом Эчмиадзине состоится встреча Прокописа Павлопулоса с Католикосом всех армян Гарегином Вторым.
Возглавляемая президентом Греции делегация посетит также хранилище древних рукописей Матенадаран, встретится с представителями греческой общины Армении.