Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով սեպտեմբերի 28-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը:
Կառավարությունում նշել են, որ նախատեսվում են նաեւ Սինգապուրի վարչապետի հանդիպումները Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Լի Սյեն Լունը հոկտեմբերի 1-ին Երեւանում կմասնակցի նաեւ Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որի ընթացքում նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ի եւ Սինգապուրի միջեւ Ազատ առեւտրի գոտու ստեղծման համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:

Ереван /Медиамакс/. По приглашению премьер-министра Армении Никола Пашиняна правительственная делегация Сингапура во главе с премьер-министром Ли Сянь Лун 28 сентября с официальным визитом прибудет в Армению.
В правительстве отметили, что ожидается также встреча премьер-министра Сингапура с Николом Пашиняном, президентом Армении Армен Саргсяном, Католикосом всех армян Гарегином Вторым, главой армянского парламента Араратом Мирзояном.
Ли Сянь Лун посетит мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы почтить память жертв Геноцида армян.
1 октября Ли Сянь Лун примет участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета в расширенном формате, в ходе которого ожидается подписание соглашения о создании Зоны свободной торговли между ЕАЭС и Сингапуром.