Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով սեպտեմբերի 28-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը:
Կառավարությունում նշել են, որ նախատեսվում են նաեւ Սինգապուրի վարչապետի հանդիպումները Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Լի Սյեն Լունը հոկտեմբերի 1-ին Երեւանում կմասնակցի նաեւ Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որի ընթացքում նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ի եւ Սինգապուրի միջեւ Ազատ առեւտրի գոտու ստեղծման համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:

Prime Minister of Singapore to visit Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. A delegation from Singapore, headed by Prime Minister Lee Hsien Loong, will arrive in Armenia on September 28 for an official visit at the invitation of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
The Armenian government has said that Lee Hsien Loong is expected to have meetings with Nikol Pashinyan, President of Armenia Armen Sarkissian, Catholicos Karekin II and President of the National Assembly Ararat Mirzoyan.
The Prime Minister of Singapore will visit the Armenian Genocide memorial complex as well to pay tribute to the memory of the genocide victims.
On October 1, Lee Hsien Loong will attend the extended session of the Eurasian Supreme Council in Yerevan, during which the representatives of EAEU and Singapore are expected to sign an agreement on creating a free trade zone.