Ուրվագծվում է Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձեւաչափը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանն ու Կիպրոսը կարեւորում են Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ համագործակցության խորհրդարանական հարթակի ձեւավորումը:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին ասել են աշխատանքային այցով Կիպրոսում գտնվող Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը եւ Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Դեմետրիս Սիլուրիսը:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկկողմ հարաբերություններում առկա դրական դինամիկան:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ նշել են միջազգային տարբեր կազմակերպությունների շրջանակներում ձեւավորված սերտ համագործակցությունը, մասնավորապես ցեղասպանության կանխարգելման օրակարգի առաջմղման շուրջ գործադրվող համատեղ ջանքերը:

Yerevan /Mediamax/. Armenia and Cyprus attach importance to formation of parliamentary platform of Armenia-Greece-Cyprus trilateral cooperation.
According to the Armenian MFA, the statement was made by Armenian Foreign Minister, who is on working visit to Cyprus, and President of the House of Representatives of Cyprus Demetris Syllouris.
The sides highly appreciated the positive dynamics in bilateral relations.
They highlighted with satisfaction the close cooperation between the countries within the frames of various international organizations, particularly the joint efforts in moving forward the agenda on prevention of genocides.