Ուրվագծվում է Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձեւաչափը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանն ու Կիպրոսը կարեւորում են Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ համագործակցության խորհրդարանական հարթակի ձեւավորումը:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին ասել են աշխատանքային այցով Կիպրոսում գտնվող Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը եւ Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Դեմետրիս Սիլուրիսը:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկկողմ հարաբերություններում առկա դրական դինամիկան:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ նշել են միջազգային տարբեր կազմակերպությունների շրջանակներում ձեւավորված սերտ համագործակցությունը, մասնավորապես ցեղասպանության կանխարգելման օրակարգի առաջմղման շուրջ գործադրվող համատեղ ջանքերը:

Трехсторонний формат Армения-Греция-Кипр обретает конкретные черты - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армения и Кипр придают важность формированию парламентской платформы для трехстороннего сотрудничества Армения-Греция-Кипр.
Согласно сообщению МИД Армении, об этом заявили находящийся с рабочим визитом в Кипре министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян и председатель Палаты представителей Кипра Деметрис Силурис.
Собеседники высоко оценили положительную динамику в двусторонних отношениях.
Стороны с удовлетворением отметили тесное сотрудничество, сформированное в рамках различных международных организаций, и, в частности, усилия по продвижению повестки предотвращения геноцидов.