Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն մասնակցել է Մինսկում անցկացվող Մյունխենի անվտանգության համաժողովի (Munich Security Conference) Հիմնական խմբի (MSC Core Group) հանդիպման՝ Արևելք-Արևմուտք հարաբերությունների քննարկմանը նվիրված կլոր սեղանին։
Այն բացել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, իսկ քննարկումները վարել է Մյունխենի անվտանգության միջազգային համաժողովի նախագահ Վոլֆգանգ Իշինգերը:
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի Հիմնական խումբը միջազգային անվտանգության քաղաքականության հարցերի քննարկման հարթակ է, որը հնարավորություն է ընձեռում բարձրաստիճան մասնակիցներին քննարկել միջազգային անվտանգության քաղաքականության կարևոր հարցեր:
Նոյեմբերի 1-ին Արմեն Սարգսյանը ելույթով հանդես կգա տարածաշրջանային հակամարտություններին վերաբերող քննարկմանը։

Yerevan /Mediamax/. Armenian President Armen Sarkissian has participated in the roundtable on East-West relations within the MSC Core Group meeting of the Munich Security Conference in Minsk.
President of Belarus Alexander Lukashenko opened the roundtable and MSC Chairman Wolfgang Ischinger led the debates on October 31.
The MSC Core Group is a forum for the debate of international security policy, which enables high-profile participants to discuss crucial issues of global security.
As part of the Minsk events, Armen Sarkissian will speak at the debate on regional conflicts on November 1.