Բրյուսելում քննարկվել են հայ-ամերիկյան պաշտպանական կապերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր Բրյուսելում հանդիպել է ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալ Լաուրա Կուպերի հետ:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ քննարկվել է պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության ընթացքը, առաջիկա անելիքները:
Զրուցակիցներն ընդգծել են ԱՄՆ կողմից շարունակական աջակցության կարեւորությունը ՀՀ պաշտպանական բարեփոխումների իրականացման եւ միջազգային խաղաղության աջակցության գործողություններին մասնակցելու համար փոխգործունակ կարողությունների ստեղծման ոլորտներում:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Defense Minister Davit Tonoyan met today with U.S. Deputy Assistant Secretary of Defense for Russia, Ukraine, Eurasia Laura Cooper in Brussels.
According to the Armenian MoD, the sides discussed bilateral cooperation and upcoming projects in defense sector.
Davit Tonoyan and Laura Cooper emphasized the importance of U.S. continuous support in implementation of reform in Armenian defense sector, as well as interoperable capacity building for participating in international peacekeeping operations.