Փաշինյանը Վրաստանի նորընտիր վարչապետին հրավիրել է Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեին՝ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
ՀՀ վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ Մամուկա Բախտաձեի պաշտոնավարման շրջանում «Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ առկա փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ ու ամրապնդվել»։
«Սիրով հրավիրում եմ Ձեզ Հայաստան: Համոզված եմ, որ այդ այցելությունը նոր լիցք կհաղորդի փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր բնագավառներում մեր երկրների փոխգործակցությանը:
Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն՝ բարեփոխումների իրագործման նոր փուլում, եւ հավաստիացնում, որ Վրաստանի ցանկացած հաջողություն մենք ընդունում ենք որպես մերը»,- ասված է ուղերձում։

Пашинян пригласил новоизбранного премьера Грузии в Армению - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил сегодня поздравительное послание главе правительства Грузии Мамуке Бахтадзе по случаю избрания на пост премьер-министра.
Премьер-министр Армении выразил уверенность, что в период правления Мамуки Бахтадзе «имеющееся между Арменией и Грузией взаимовыгодное сотрудничество продолжит развиваться и укрепляться».
«Приглашаю Вас в Армению. Уверен, что этот визит придаст новый стимул сотрудничеству наших стран в различных сферах, представляющих взаимный интерес.
Желаю Вам удачи на новом этапе реализации реформ и уверяю, что любой успех Грузии мы воспринимаем как свой»,- говорится в послании.