ԵԽԽՎ համազեկուցողները կայցելեն Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի համազեկուցողներ Ջուզեպպե Գալատին (Իտալիա) եւ Յուլիա Լովոչկինան (Ուկրաինա) փաստահավաք առաքելությամբ մայիսի 23-25-ը կգտնվեն Հայաստանում:
ԵԽԽՎ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ նրանց ուշադրության կենտրոնում կլինեն քաղաքական վերջին զարգացումները, նոր կառավարության առաջնահերթությունները եւ բարեփոխումների վիճակը։
Ջուզեպպե Գալատին եւ Յուլիա Լովոչկինան հանդիպումներ կունենան Հայաստանի նախագահի, վարչապետի, Ազգային ժողովի նախագահի, արտաքին գործերի, արդարադատության ու պաշտպանության նախարարների հետ։
Քննարկումներ են նախատեսված նաեւ խորհրդարանի տարբեր խմբակցությունների, ԵԽԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության, դատական մարմինների, Մարդու իրավունքների պաշտպանի, դիվանագիտական հանրության եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։

Содокладчики ПАСЕ посетят Армению - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Содокладчики Парламентской ассамблеи Совета Европы Джузеппе Галати (Италия) и Юлия Ловочкина (Украина) будут находиться в Армении 23-25 мая с миссией по сбору фактов.
Как передает пресс-служба ПАСЕ, в центре их внимания будут последние политические события, приоритеты нового правительства и состояние реформ.
Джузеппе Галати и Юлия Ловочкина проведут встречи с президентом Армении, премьер-министром, председателем Национального собрания, министрами иностранных дел, юстиции и обороны.
Запланированы обсуждения с разными фракциями парламента, с армянской делегацией в ПАСЕ, судебными органами, Омбудсменом, представителями дипломатического и гражданского общества.