ԵԽԽՎ համազեկուցողները կայցելեն Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի համազեկուցողներ Ջուզեպպե Գալատին (Իտալիա) եւ Յուլիա Լովոչկինան (Ուկրաինա) փաստահավաք առաքելությամբ մայիսի 23-25-ը կգտնվեն Հայաստանում:
ԵԽԽՎ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ նրանց ուշադրության կենտրոնում կլինեն քաղաքական վերջին զարգացումները, նոր կառավարության առաջնահերթությունները եւ բարեփոխումների վիճակը։
Ջուզեպպե Գալատին եւ Յուլիա Լովոչկինան հանդիպումներ կունենան Հայաստանի նախագահի, վարչապետի, Ազգային ժողովի նախագահի, արտաքին գործերի, արդարադատության ու պաշտպանության նախարարների հետ։
Քննարկումներ են նախատեսված նաեւ խորհրդարանի տարբեր խմբակցությունների, ԵԽԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության, դատական մարմինների, Մարդու իրավունքների պաշտպանի, դիվանագիտական հանրության եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։

PACE co-rapporteurs to visit Armenia
Yerevan /Mediamax/. Giuseppe Galati (Italy) and Yuliya Lovochkina (Ukraine), co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) will make a fact-finding visit to Armenia on May 23-25.
According to PACE press service, discussions will mainly focus on recent political developments, the priorities for the new government and the state of reforms.
In Yerevan, Giuseppe Galati and Yuliya Lovochkina are due to meet the President of Armenia, the Prime Minister, the Speaker of the Parliament, and the Ministers of Foreign Affairs, Justice and Defense.
Talks are also scheduled with the political groups represented in the Parliament, the Armenian delegation to PACE, the judicial authorities, the Ombudsperson, and representatives of the diplomatic community and civil society.