Թրամփը շնորհավորել է Փաշինյանին
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ:
«Անհամբերությամբ սպասում եմ մեր համագործակցությանը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բազմաթիվ բնագավառներում, այդ թվում՝ առեւտրային կապերի, ժողովրդավարական ինստիտուտների եւ տարածաշրջանային անվտանգության ամրապնդման ոլորտներում»,- ասված է Դոնալդ Թրամփի ուղերձում, որը տարածել է ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանությունը:
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարում առաջընթացը, քաղաքական բոլոր կուսակցությունների միասնությունը եւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորումը կնպաստեն այդ ջանքերին եւ կերաշխավորեն Հայաստանի պայծառ ապագան:

Ереван /Медиамакс/. Президент США Дональд Трамп поздравил Никола Пашиняна по случаю избрания премьер-министром Армении.
«С нетерпением жду сотрудничества в многочисленных сферах, представляющих взаимный интерес, включая укрепление торговых связей, демократических институтов и региональной безопасности»,- говорится в послании Дональда Трампа, которое распространило посольство США в Армении.
«Прогресс в борьбе с коррупцией, единство всех политических партий и мирное решение карабахского конфликта будут способствовать этим усилиям и обеспечат светлое будущее Армении.