Թրամփը շնորհավորել է Փաշինյանին
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ:
«Անհամբերությամբ սպասում եմ մեր համագործակցությանը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բազմաթիվ բնագավառներում, այդ թվում՝ առեւտրային կապերի, ժողովրդավարական ինստիտուտների եւ տարածաշրջանային անվտանգության ամրապնդման ոլորտներում»,- ասված է Դոնալդ Թրամփի ուղերձում, որը տարածել է ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանությունը:
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարում առաջընթացը, քաղաքական բոլոր կուսակցությունների միասնությունը եւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորումը կնպաստեն այդ ջանքերին եւ կերաշխավորեն Հայաստանի պայծառ ապագան:

Yerevan/Mediamax/. President of the United States of America Donald Trump congratulated Nikol Pashinyan on his election as Prime Minister of Armenia.
“I look forward to working with you on the many areas of mutual interest for our two countries, including strengthening trade ties, democratic institutions, and regional security,” reads Donald Trump’s statement, which was shared by the Embassy of Armenia to U.S.
“Progress on fighting corruption, bringing all political parties together, and peacefully solving the Nagorno-Karabakh conflict will help these efforts and ensure Armenia’s bright future.