Հայաստանի նախագահը կմասնակցի Մյունխենի կոնֆերանսին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 17-ին կմասնակցի անվտանգության խնդիրներին նվիրված ամենամյա Մյունխենի կոնֆերանսին:
Կոնֆերանսի պաշտոնական կայքում ներկայացված օրակարգի համաձայն, ՀՀ նախագահը մասնակցելու է Ռուսաստանի եւ Եվրոպայի միջեւ գտնվող երկրներին նվիրված քննարկմանը:
Քննարկման մասնակիցներն են ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Մոլդովայի վարչապետ Պավել Ֆիլիպը, Եվրամիության Հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների հանձնակատար Յոհանես Հանը եւ Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչեւը:

Президент Армении примет участие в Мюнхенской конференции - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян 17 февраля примет участие в ежегодной Мюнхенской конференции по вопросам безопасности.
Согласно повестке, размещенной на официальном сайте конференции, президент Армении примет участие в обсуждении, посвященном странам, находящимся между Россией и Европой.
В обсуждении примут участие президент Армении Серж Саргсян, премьер-министр Молдовы Павел Филип, комиссар Евросоюза по политике соседства и расширению Йоханнес Хан и председатель Комитета по международным делам Совета Федерации  России Константин Косачев.