Նալբանդյան. «Սպառազինությունների առեւտուրն իր սեւ կողմն ունի» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը մեկնաբանել է Իսրայելից սպառազինություններ գնելու հեռանկարը:
«Սպառազինությունների առեւտուրը բանջարեղենի առեւտուր չէ եւ նմանատիպ առեւտուրը միշտ իր սեւ կողմն ունի, որը կարող է հանգեցնել որոշ բացասական հետեւանքների։ Հայաստանի եւ Իսրայելի հարաբերություններում կարեւորն այն է, որ մենք որեւէ հարց քննարկելու համար արգելք չունենք, նույնիսկ զգայուն հարցերը անկաշկանդ քննարկում ենք եւ փորձում լուծումներ գտնել»,- ասել է Էդվարդ Նալբանդյանը Իսրայելի հանրային հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում։
Անդրադառնալով երկու երկրներում դեսպանություններ բացելու խնդրին՝ նախարարն ասել է, որ «Իսրայելի կողմից Հայաստանում դեսպանություն բացելուն պես Հայաստանը փոխադարձության սկզբունքով դեսպանություն կբացի Իսրայելում»:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian commented on the prospects of purchasing weapons from Israel.
“Arms trade isn’t vegetable trade, it always has a dark side that can lead to certain negative outcomes. The important thing in Armenia-Israel relations is that we have no limitations in talks over any issue. We discuss freely even sensitive issues and we try to find solutions,” Edward Nalbandian said in the interview to the Israeli Public Broadcasting Corporation.
Touching on opening of embassies in the two countries, the minister said that “as soon as Israel opens an Embassy in Armenia, we will open Armenian embassy in Israel by the principle of reciprocity”.