Երեւան: Մեդիամաքս: ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կայացել է «ՆԱՏՕ-ի բարեգործական ցուցահանդես» (NATO Charity Bazaar) ամենամյա տոնավաճառը, որի ամբողջ հասույթը տրամադրվում է միջազգային տարբեր բարեգործական կազմակերպությունների ծրագրերի իրականացմանը:
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ նոյեմբերի 20-ին կայացած տոնավաճառին 42 երկրների շարքում այս տարի առաջին անգամ մասնակցել է նաեւ ՆԱՏՕ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունը։
Հայկական տաղավարում ներկայացվել են հայ վարպետների ձեռագործ հուշանվերներն ու զարդերը, հայկական կոնյակն ու գինին, ինչպես նաեւ մշտական ներկայացուցչության դիվանագետների կանանց պատրաստած քաղցրավենիքը:
Միջոցառմանը հայկական ժողովրդական պարերի ծրագրով հանդես է եկել Բրյուսելի «Հայք» պարային համույթը:
ՀՀ առաքելությանն իրենց աջակցությունն են ցուցաբերել Երեւանի կոնյակի գործարանն ու Իջեւանի գինու եւ կոնյակի գործարանը։
««ՆԱՏՕ-ի բարեգործական ցուցահանդես» կազմակերպության միջոցառումներին ՀՀ մշտական ներկայացուցչության շարունակական եւ արդյունավետ մասնակցության շնորհիվ առաջիկայում հնարավոր կլինի ֆինանսավորում ստանալ նաեւ Հայաստանի տարբեր բարեգործական կազմակերպությունների համար»,- նշել են ԱԳՆ-ում:

Армения приняла участие в «Благотворительной выставке НАТО» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В штаб-квартире НАТО в Брюсселе состоялась ежегодная ярмарка «Благотворительная выставка НАТО» (NATO Charity Bazaar), вся выручка с которой идет на реализацию программ разных благотворительных организаций мира.
В МИД Армении отметили, что в ярмарке впервые в числе 42 участников значилось и постоянное представительство Армении в НАТО.
В армянском павильоне были представлены сувениры и украшения, выполненные армянскими мастерами, армянский коньяк и вино, а также сладости, приготовленные супругами дипломатов представительства Армении в НАТО.
На ярмарке с национальной танцевальной программой выступил действующий в Брюсселе армянский танцевальный ансамбль «Айк».
Поддержку участию Армении в ярмарке оказали Ереванский коньячный завод и Иджеванский винно-коньячный завод.