Սարգսյանն ու Պորոշենկոն հեռախոսազրույց են ունեցել
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ուկրաինական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի հետ:
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ նախագահներն անդրադարձել են հայ-ուկրաինական երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցերին, մասնավորապես՝ քաղաքական երկխոսության ակտիվացմանը, տնտեսական, գիտատեխնիկական եւ հումանիտար ոլորտներում համատեղ փոխշահավետ նախագծերի իրականացմանը:
Կողմերը քննարկել են նաեւ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, նշել զգայուն հարցերի շուրջ պարբերական խորհրդակցությունների անցկացման կարեւորությունը:

Состоялся телефонный разговор между Саргсяном и Порошенко
Ереван /Медиамакс/. Телефонный разговор между президентом Армении Сержем Саргсяном и президентом Украины Петром Порошенко состоялся сегодня по инициативе украинской стороны.
Пресс-служба президента Армении сообщает, что главы государств обсудили вопросы, касающиеся повестки отношений Армении и Украины, в частности, активизации политического диалога и реализации взаимовыгодных проектов в экономической, научно-технической и гуманитарной сферах.
Кроме того, стороны обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках международных организаций, а также подчеркнули важность проведения периодических консультаций по чувствительным вопросам.