Նազարբաեւը Բաքու եւ Երեւան չի այցելի
Երեւան: Մեդիամաքս: Ղազախստանի նախագահի մամուլի ծառայությունը պաշտոնապես հայտնել է, որ Նուրսուլթան Նազարբաեւի հարբուխի պատճառով չեն կայանա նրա պաշտոնական այցերը Բաքու եւ Երեւան:
Նուրսուլթան Նազարբաեւն այսօր պետք է ժամաներ Ադրբեջան, վաղը՝ Հայաստան:
Նա չի մասնակցի նաեւ հոկտեմբերի 14-ին Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ անդամ-երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովին՝ Ղազախստանը կներկայացնի վարչապետը:
Նախօրեին Reuters գործակալությունը կարծիք էր հայտնել, որ Ղազախստանի նախագահի հիվանդությունը կարող է «դիվանագիտական բնույթ» կրել եւ կապված լինել հոկտեմբերի 13-ին Հայաստան նախատեսվող այցի հետ:

Визиты Назарбаева в Баку и Ереван не состоятся
Ереван /Медиамакс/. Пресс-служба президента Казахстана официально сообщила, что из-за простуды Нурсултана Назарбаева его визиты в Азербайджан и Армению не состоятся.
Нурсултан Назарбаев должен был посетить сегодня Баку и завтра - Ереван.
Президент Казахстана не примет участия и в саммите глав стран-членов ОДКБ, который пройдет в Ереване 14 октября. Казахстан будет представлен на саммите на уровне премьер-министра.
Агентство Reuters накануне выразило мнение, что болезнь президента Казахстана может носить «дипломатический характер» и быть связана с намеченным на 13 октября визитом Нурсултана Назарбаева в Армению.