Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը 2016թ. փետրվարին կգլխավորի ԵՏՄ գերագույն մարմինը՝ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը:
Այդ մասին այսօր Ղազախստանում հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն:
«Մենք որոշում ընդունեցինք, որ հաջորդ տարվա փետրվարի 1-ից Հայաստանը նախագահելու է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայում: Մենք նաեւ որոշել ենք, թե ով կգլխավորի հանձնաժողովը Վիկտոր Խրիստենկոից հետո: Դա Տիգրան Սարգսյանն է, ՀՀ նախկին վարչապետը: Նրան հավանություն է տվել Ռուսաստանի նախագահը. նրանք ժամանակին աշխատել են իրար հետ: Ասում են, նա շատ փորձառու եւ զարգացած մասնագետ է: Այդ պատճառով էլ մենք նրան նշանակել ենք այդ հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնին: Եվ փետրվարի 1-ից նա կսկսի իր աշխատանքը»,- հայտարարել է նա:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ վարչապետի պաշտոնից հեռանալուց հետո Տիգրան Սարգսյանը 2014 թ-ի հունիսին նշանակվել էր ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան:

Yerevan /Mediamax/. Former Prime Minister of Armenia Tigran Sargsyan will chair the Eurasian Economic Commission, the supreme EEU body, in February 2016.
President of Belarus Alexander Lukashenko stated this in Kazakhstan today.
“We decided that from February 1, 2016, Armenia will chair the Eurasian Economic Commission Board. We have also decided that after Victor Khristenko, the body will be chaired by Tigran Sargsyan- former Prime Minister of Armenia. His candidacy is supported by the Russian President as they worked together some time ago. He is said to be an experienced and advanced specialist, which is why we appointed him the Chairman of the Commission. From February 1, 2016, he will start working in the post”, he stated.
Mediamax recalls that after the resignation as the Armenian prime Minister, Tigran Sargsyan has been holding the post of Armenia’s Ambassador to the U.S. since 2014.