Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը 2016թ. փետրվարին կգլխավորի ԵՏՄ գերագույն մարմինը՝ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը:
Այդ մասին այսօր Ղազախստանում հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն:
«Մենք որոշում ընդունեցինք, որ հաջորդ տարվա փետրվարի 1-ից Հայաստանը նախագահելու է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայում: Մենք նաեւ որոշել ենք, թե ով կգլխավորի հանձնաժողովը Վիկտոր Խրիստենկոից հետո: Դա Տիգրան Սարգսյանն է, ՀՀ նախկին վարչապետը: Նրան հավանություն է տվել Ռուսաստանի նախագահը. նրանք ժամանակին աշխատել են իրար հետ: Ասում են, նա շատ փորձառու եւ զարգացած մասնագետ է: Այդ պատճառով էլ մենք նրան նշանակել ենք այդ հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնին: Եվ փետրվարի 1-ից նա կսկսի իր աշխատանքը»,- հայտարարել է նա:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ վարչապետի պաշտոնից հեռանալուց հետո Տիգրան Սարգսյանը 2014 թ-ի հունիսին նշանակվել էր ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան:

Тигран Саргсян возглавит Евразийскую экономическую комиссию - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Бывший премьер-министр Армении Тигран Саргсян в феврале 2016 года возглавит Евразийскую экономическую комиссию – высший орган ЕАЭС.
Об этом сегодня в Казахстане заявил президент Республики Беларусь Александр Лукашенко.
«Мы приняли решение о том, что с первого февраля будущего года Армения будет председательствовать в коллегии Евразийской экономической комиссии. Мы также приняли решение, кто после Христенко Виктора Борисовича будет возглавлять комиссию. Это Саркисян Тигран Суренович – бывший премьер-министр Республики Армения. Он поддержан президентом России, он с ним работал в свое время. Говорят, очень опытный продвинутый специалист. Поэтому мы также назначили его председателем этой комиссии. И с 1 февраля он начнет свою работу», – заявил он.
Медиамакс напоминает, что после отставки с поста премьер-министра Тигран Саргсян с июня 2014 года занимает должность посла Армении в США.