Աբրահամյանի այցը «կնպաստի Թբիլիսիի ու Երեւանի մտերմացմանը»
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին այսօր հայտարարել է, որ իր հայ պաշտոնակից Հովիկ Աբրահամյանի ոչ պաշտոնական այցը Բաթումի, որ կայացել է մայիսի 17-18-ը, կարող է «էլ ավելի խորացնել հարաբերությունները երկու երկրների միջեւ»:
Նրա խոսքով՝ Վրաստանը կարեւոր դեր ունի տարածաշրջանում եւ ձգտում  է հարաբերությունները զարգացնել բոլոր հարեւանների՝ Թուրքիայի, Ադրբեջանի ու Հայաստանի հետ:
«Այդ բոլոր երկրների հետ մենք լավ հարաբերություններ ունենք»,- ասել է նա:
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ոչ պաշտոնական այցով մեկնել է Աջարիա, որտեղ հանդիպել է վրացի իր պաշտոնակից Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են երկու պետությունների «ընկերական եւ բարիդրացիական հարաբերությունները», հայտնել է Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը:

Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili said today that his Armenian counterpart Hovik Abrahamyan’s non-official visit to Batumi on May17-18 “will help deepen relations between the two countries.”
According to him, Georgia plays essential role in the region aiming to develop relations with all its neighbors – Turkey, Azerbaijan and Armenia.
“We have good relations with all these countries,” he said.
Armenian PM Hovik Abrahamyan paid a non-official visit to Adjara and had a meeting with his Georgian counterpart Irakli Garibashvili.
The PMs discussed “friendly and good-neighborly relations between the two countries and prospects of development of economic ties,” the Georgian governmental press service reported.