Աբրահամյանի այցը «կնպաստի Թբիլիսիի ու Երեւանի մտերմացմանը»
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին այսօր հայտարարել է, որ իր հայ պաշտոնակից Հովիկ Աբրահամյանի ոչ պաշտոնական այցը Բաթումի, որ կայացել է մայիսի 17-18-ը, կարող է «էլ ավելի խորացնել հարաբերությունները երկու երկրների միջեւ»:
Նրա խոսքով՝ Վրաստանը կարեւոր դեր ունի տարածաշրջանում եւ ձգտում  է հարաբերությունները զարգացնել բոլոր հարեւանների՝ Թուրքիայի, Ադրբեջանի ու Հայաստանի հետ:
«Այդ բոլոր երկրների հետ մենք լավ հարաբերություններ ունենք»,- ասել է նա:
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ոչ պաշտոնական այցով մեկնել է Աջարիա, որտեղ հանդիպել է վրացի իր պաշտոնակից Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են երկու պետությունների «ընկերական եւ բարիդրացիական հարաբերությունները», հայտնել է Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը:

Визит Абрамяна «поможет сближению Тбилиси и Еревана»
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили заявил сегодня, что состоявшийся 17-18 мая неофициальный визит его армянского коллеги Овика Абрамяна в Батуми «поможет еще больше углубить отношения между двумя странами».
По его словам, Грузия играет важную роль в регионе, стремясь развивать отношения со всеми соседями - Турцией, Азербайджаном, Арменией.
«Со всеми этими странами у нас хорошие отношения», - отметил он.
Премьер-министр Армении Овик Абрамян посетил Аджарию с неофициальным визитом и встретился с грузинским коллегой Ираклием Гарибашвили.
Премьеры обсудили «дружеские и добрососедские отношения двух стран и перспективы развития экономических отношений», сообщила пресс-служба правительства Грузии.