«UWC Դիլիջան» դպրոցը Հայաստանի կրթական բեկումնային նախագծերից է, ասել է Արմեն Աշոտյանը - Mediamax.am
«UWC Դիլիջան» դպրոցը Հայաստանի կրթական բեկումնային նախագծերից է, ասել է Արմեն Աշոտյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այսօր ասել է, որ «UWC Դիլիջան» միջազգային դպրոցը «Հայաստանի կրթական բեկումնային նախագծերից է»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր հանդես գալով մամուլի ասուլիսում, նախարարը կարեւորել է միջազգային մակարդակի նման դպրոցի բացումը Հայաստանում:
Նրա խոսքով, դպրոցի բացումը կօգնի Հայաստանում ավելի շոշափելի ու տեսանելի դարձնել լավագույն միջազգային փորձը կրթության ոլորտում, թույլ կտա կրթական ծառայություններ մատուցող տարածաշրջանային կենտրոն ձեւավորել Հայաստանում:

Школа UWC Dilijan - один из переломных образовательных проектов в Армении, сказал Армен Ашотян - Mediamax.am
6017 просмотров
Школа UWC Dilijan - один из переломных образовательных проектов в Армении, сказал Армен Ашотян
Ереван /Медиамакс/. Министр образования и науки Армении Армен Ашотян сказал сегодня, что школа UWC Dilijan является «одним из переломных образовательных проектов в Армении».
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции, министр отметил важность открытия такой школы международного уровня в Армении.
По его словам, открытие школы поможет сделать лучший международный опыт в сфере образования более ощутимым и позволит сформировать в Армении региональный центр, предоставляющий образовательные услуги.