11 բանկեր ընդգրկվել են 100 խոշորագույն հարկատուների ցանկում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: 2011թ. առաջին եռամսյակի արդյունքներով 11 բանկեր ընդգրկվել են ՀՀ 100 խոշորագույն հարկատուների ցանկում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, 2011թ. հունվար-մարտին ՀՀ բանկային հատվածում խոշորագույն հարկատուն եղել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը` ցանկում զբաղեցնելով 30-րդ տեղը: Բանկի վճարած հարկերի ընդհանուր ծավալը կազմել է 576 մլն 880.4 հազ. դրամ:
36-րդ տեղում է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ, որը վճարել է  484 մլն 436 հազ. դրամի հարկ: 48-րդ տեղը զբաղեցնում է Արդշինինվեստբանկը (347 մլն 109,7 հազ. դրամ), 53-րդ տեղը` Յունիբանկը (316 մլն 924,3 հազ. դրամ), իսկ 56-րդ տեղում է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը (302 մլն 225 հազ. դրամ):
Ցանկում ընդգրկվել են նաեւ Հայբիզնեսբանկը (58-րդ տեղ, 298 մլն 020.9 հազ.), Ամերիաբանկը (60-րդ տեղ, 297 մլն 256,1 հազ.), Անելիք Բանկը (73-րդ տեղ, 250 մլն 672,9 հազ.), Կոնվերս Բանկը (79-րդ տեղ, 236 մլն 717.5 հազ.), Մելլաթ Բանկը (94-րդ տեղ, 192 մլն 602,3 հազ.) եւ Հայէկոնոմբանկը (96-րդ տեղ, 185 մլն 81,4 հազ.):
Սոցիալական վճարների ծավալով ՀՀ ‎ֆինանսական հատվածում առաջատարը ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿՆ է (11-րդ տեղ, 153 մլն 73,2 հազ. դրամ): 14-րդ տեղը զբաղեցնում է Արդշինինվեստբանկը (115 մլն 88,5 հազ.), 16-րդը` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը (104 մլն 50 հազ. դրամ):

11 банков вошли в сотню крупнейших налогоплательщиков Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. 11 банков вошли в сотню крупнейших налогоплательщиков Армении по итогам первого квартала 2010 года.
Как сообщает агентство Медиамакс, крупнейшим налогоплательщиком в банковском секторе Армении в январе-марте 2011 года стал Банк ВТБ (Армения), занявший 30-е место в списке. Общая сумма выплаченных банком налогов составила 576 млн. 880.4 тыс. драмов.
На 36-м месте АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК, выплативший 484 млн. 436 тыс. драмов налогов. 48-ю строку занимает Ардшининвестбанк (347 млн. 109,7 тыс. драмов), 53-ю – Юнибанк  (316 млн. 924,3 тыс. драмов),  а 56-ю - Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения (302 млн 225 тыс. драмов).
В список вошли также Армбизнесбанк (58-е место, 298 млн. 020.9 тыс), Америабанк (60-е место, 297 млн. 256,1 тыс), Банк Анелик (73-е место, 250 млн. 672,9 тыс), Конверс Банк (79-е место, 236 млн. 717.5 тыс), Меллат Банк (94 место, 192 млн 602,3 тыс.) и Армэкономбанк (96-е место, 185 млн. 081,4 тыс.).
По сумме социальных выплат в финансовом секторе Армении также лидирует АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК (11-е место, 153 млн. 073,2 тыс. драмов). На 14-й позиции - Ардшининвестбанк (115 млн. 088,5 тыс.), на 16-й - Банк ВТБ (Армения)  (104 млн. 050 тыс. драмов).