Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, Հայաստանի առեւտրա-արդյունաբերական պալատը /ՀԱԱՊ/, Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միությունը /ՀԱԳՄ/ եւ Զարգացման հայկական գործակալությունը /ԶՀԳ/ այսօր Երեւանում հուշագիր են ստորագրել տեղեկատվության եւ ռեսուրսների փոխանակման ասպարեզում փոխըմբռնման եւ համագործակցության մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը նշել է, որ կառույցները համախմբում են իրենց բոլոր միջոցները եւ դրանք հավասարաչափ մատչելի են դարձնում բոլոր չորս կողմերի համար, ինչը կբարձրացնի դրանցից յուրաքանչյուրի աշխատանքի արդյունավետությունը:
ՀԱԳՄ նախագահ Մարտին Սարգսյանը նշել է, որ էկոնոմիկայի նախարարությունը օպերատիվորեն կտեղեկացվի բիզնեսի խնդիրների մասին, որոնք կլուծվեն համատեղ ջանքերով:

Yerevan/Mediamax/. Today, Armenian Ministry of Economy, the Chamber of Commerce and Industry of Armenia (CCIA), the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia (UMBA) and the Armenian Development Agency (ADA) signed a memorandum of understanding and cooperation in the sphere of information and resource exchange.
Mediamax reports that Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan said that the structures will mobilize all their resources and make them equally available for all 4 parties, which will increase the efficiency of everyday work of each structure.
CCIA Chairman Martin Sargsian noted that the Ministry of Economy will be quickly informed about problems faced by the business which will be resolved by joint efforts.