Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, Հայաստանի առեւտրա-արդյունաբերական պալատը /ՀԱԱՊ/, Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միությունը /ՀԱԳՄ/ եւ Զարգացման հայկական գործակալությունը /ԶՀԳ/ այսօր Երեւանում հուշագիր են ստորագրել տեղեկատվության եւ ռեսուրսների փոխանակման ասպարեզում փոխըմբռնման եւ համագործակցության մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը նշել է, որ կառույցները համախմբում են իրենց բոլոր միջոցները եւ դրանք հավասարաչափ մատչելի են դարձնում բոլոր չորս կողմերի համար, ինչը կբարձրացնի դրանցից յուրաքանչյուրի աշխատանքի արդյունավետությունը:
ՀԱԳՄ նախագահ Մարտին Սարգսյանը նշել է, որ էկոնոմիկայի նախարարությունը օպերատիվորեն կտեղեկացվի բիզնեսի խնդիրների մասին, որոնք կլուծվեն համատեղ ջանքերով:

Ереван/Медиамакс/. Министерство экономики Армении, Торгово-промышленная палата (ТППА), Союз промышленников и предпринимателей Армении (СППА) и Армянское агентство развития (ААР) подписали сегодня в Ереване меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве в области обмена информацией и ресурсами.
Как сообщает Медиамакс, министр экономики Армении Тигран Давтян отметил, что структуры мобилизируют все свои ресурсы и делают их в равной степени доступными для всех четырех сторон, что повысит эффективность работы каждой из них.
Председатель ТППА Мартин Саргсян отметил, что министерство экономики будет оперативно осведомляться о проблемах бизнеса, которые будут решаться совместными усилиями.