Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր փոփոխություններ է մտցրել հարկային հաշվետվությունների ներկայացման կարգում, որոնք ուժի մեջ կմտնեն ս. թ. հուլիսի 1-ից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանն ասել է, որ 2011 հուլիսի 1-ին նախորդող հաշվետու տարվա արդյունքներով 58.35
միլիոն դրամից ավել շրջանառություն ունեցող կազմակերպություններն ու անհատ ձեռնարկատերերն հարկային հաշվետվությունները պետք է ներկայացնեն էլեկտրոնային եղանակով:
Վաչե Գաբրիելյանը նշել է, որ փոփոխությունների անհրաժեշտությունը բխում է գործարար միջավայրի բարելավման միջոցառումների ծրագրից:

Компании с оборотом более 58 млн драмов будут представлять налоговые отчеты в эл. виде - Mediamax.am
3245 просмотров
Компании с оборотом более 58 млн драмов будут представлять налоговые отчеты в эл. виде
Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении внесло сегодня поправки в порядок предоставления налоговых отчетов, которые войдут в силу 1-го июля текущего года.
Как сообщает Медиамакс, министр финансов Армении Ваче Габриелян сказал, что организации и частные предприниматели, чей оборот в отчетном году, предшествующем 1-му июля, превысил 58,35 млн драмов, должны будут представлять свои налоговые отчеты в электронном виде.
Ваче Габриелян отметил, что необходимость этих изменений исходит из программы правительства по улучшению делового климата.