Մի շարք գործարարներ պարգեւատրվել են ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ տնտեսության զարգացման գործում մեծ ներդրում ունեցած մի շարք գործարարներ այսօր պարգեւատրվել են վարչապետի հուշամեդալով:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունում, վարչապետի հուշամեդալներին արժանացել են «Աստրա», «Սարանիստ», «Լիկվոր», «Արմենմոթոր», «Արփիմեդ», «Արարատ» սննդի կոմբինատ» եւ «Արմենիան Մոլիբդեն Փրոդաքշն» ընկերությունների տնօրենները:
«Ընկերությունների ղեկավարները, որոնք այսօր ստանալու են այս բարձր պարգևները, աչքի են ընկել նրանով, որ վերջին 3 տարիների ընթացքում կարողացել են արդյունավետ ձևով կազմակերպել իրենց ընկերությունների աշխատանքը, դիմագրավել փորձություններին, նորարարական ծրագրեր իրականացնել և համագործակցել են կառավարության հետ»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Իր հերթին Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը նշել է, որ նշված ընկերությունները նոր խոստումնալից, հատկապես արտահանմանն ուղղված ծրագրեր են նախաձեռնել:
Անդրադառնալով ձեռնարկությունների ընտրության հարցին` կառավարության ղեկավարն ընդգծել է. «Մենք վերլուծել ենք բոլոր ընկերություններում ստեղծված իրավիճակը, ցուցանիշները, վերջին 3 տարվա ընթացքում կատարված ներդրումները, և կարող ենք ասել, որ դրանք բավական հուսադրող ցուցանիշներ են, և միջոցառումները, որոնք իրականացվել են այս ընկերություններում, մեզ հույս են ներշնչում, որ մոտակա տարիներին տեսնելու ենք տնտեսական ցուցանիշների բարելավում: Ընդ որում` ընտրված ընկերություններում, իսկապես, արտահանման ծավալները բավական մեծ թափով աճում են»:

Ряд бизнесменов награжден медалью премьер-министра Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Ряд бизнесменов, внесших большой вклад в развитие экономики страны, был награжден сегодня памятной медалью премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства Армении, медалей премьер-министра удостоились директора компаний “Астра”, “Саранист”, Ликвор”, “Арменмотор”, “Арпимед”, “Пищевой комбинат Арарат” и “Армения Молибден Продакшн”.
“Руководители компаний, которые сегодня получат эти высшие награды, выделились тем, что за последние 3 года смогли продуктивно организовать работу своих компаний, справиться с трудностями, реализовать инновационные программы и сотрудничать с правительством”,- заявил Тигран Саргсян.
В свою очередь председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян отметил, что все вышеперечисленные компании инициировали новые, многообещающие, направленные на экспорт программы.
Ссылаясь на вопрос выбора компаний, глава правительства отметил: “Мы проанализировали ситуацию во всех компаниях, их показатели и инвестиции за последние 3 года и можем сказать, что получили довольно обнадеживающие результаты. Мероприятия, проведенные в этих компаниях, вселяют в нас надежду на то, что в ближайшие годы мы зафиксируем улучшение экономических показателей. При этом, в выбранных компаниях объемы экспорта действительно растут довольно высокими темпами”.