Երեւան: Մեդիամաքս: «Հայ առեւտրային ցանցի» հիմնադիր խորհրդաժողովը մեկնարկել է այսօր Երեւանում` Հայաստանի առեւտրաարդյունաբերական պալատի եւ Հայ-կանադական գործարար խորհրդի անդամների մասնակցությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում է Մեդիամաքս-ը, խորհրդաժողովն անց է կացվում Սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ: Միջոցառմանը մասնակցել են Հայաստանի վարչապետը եւ էկոնոմիկայի նախարարը:
Ինչպես նշել է ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Հայ առեւտրային ցանցի նպատակն է լինելու ձեւավորել աշխարհի տարբեր երկրներում գործող հայկական գործարար միավորումների ցանց, ներգրավել այդ ցանցում ծագումով հայ բազմաթիվ գործարարների եւ ստեղծել համագործակցության միասնական հարթակ` նպաստելով Հայաստանում եւ արտերկրում բիզնես-նախագծերի համատեղ իրականացմանը:
Հայաստանի առեւտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Մարտին Սարգսյանը նշել է, որ գործողությունների տնտեսական միասնական հարթակի ստեղծումը նոր շունչ կհաղորդի Հայաստան-սփյուռք բիզնես-գործակցության զարգացմանը:

Yerevan/Mediamax/. Constituent assembly of the “Armenian Commercial Network” was held in Yerevan today with the participation of the members of Chamber of Commerce and Industry of Armenia (CCIA) and the Armenian-Canadian Council of Businessmen.
The network has been established upon the initiative of Armenian Ministry of Diaspora, Mediamax reports. Armenian Prime Minister and Minister of Economy took part in the event.
As Minister of Diaspora Hranush Hakobian noted, the Armenian Commercial Network will aim at creating a network of Armenian business-unions acting in various countries, attracting numerous businessmen of Armenian decent to the new global network and creating a united cooperation platform.
CCIA Chairman Martin Sargsian said that the creation of a united economic platform will attach new impulse to the development of business ties between Armenia and Diaspora.